Aktuality DDS

11. 7. 2024
Zní to neuvěřitelně, ale Dům důstojného stáří si v polovině července připomněl už 20. výročí od svého otevření. Oslava tohoto jubilea se neobešla bez vzpomínání, veselých lidovek v podání cimbálové muziky Rathan, promítání archivních snímků z dvaceti let života domova a vypouštění holubů, kteří si s sebou do nebe odnesli i naše tajná přání. Slavnostně ustrojená tabule plná dobrot potěšila oči i mlsné jazýčky všech přítomných.
 foto 
3. 7. 2024
Vitální klient M. V. vzal po čase do ruky svoji tahací harmoniku, aby potěšil ostatní spolubydlící. A společně s ním si vesele zazpívala celá plná jídelna.
 foto 
25. 6. 2024
Po čtrnácti měsících za námi zase přijeli Rachlíci v plném obsazení a potešili nejen červnové jubilanty coutry a trampskou klasikou, kterou si s nimi zpívala i plná jídelna. A s roznášením dobrot pomáhal každý, kdo měl ruce a nohy. Ochotně se zapojila i paní starostka MČ Ludmila Kutálková, děkujeme.
 foto 
17. 6. 2024
Zejména v letních měsících oceňujeme, jak přijemné je mít k dispozici rozlehlou terasu. Třeba k pravidelnému dopolednímu cvičení na čerstvém vzduchu. Po něm pak mnozí klienti zůstávají, buď ti teplomilní na slunci, nebo ti světloplaší ve stínu. Místo je tu pro všechny.
 foto 
14. 6. 2024
Po roce jsme se opět vrátili do střediska ekologické výchovy Jezírko v Soběšicích. Opět zde byl pro seniory připraven pestrý program, během něhož se účastníci dozvěděli zajímavosti ze světa léčivých bylin, vyslechli zahradní vystoupení houslistky z orchestru ND Brno, zazpívali si, vyrobili si lahvičky s voňavým cukrem, procvičili rukama jógu, jednotlivé prsty procvičili také při výrobě motýlků, vyrobili si léčivé masti na klouby a ozdobili vypalováním dřevěnou brož. Výlety na Jezírko se nám pokaždé líbí a nejinak tomu bylo i tentokrát.
 foto 
12. 6. 2024
V samém závěru jara za námi do domova přišla Lenka Malinková s přítelkyněmi - Blankou Lau, Monikou Kaštanovou a Jitkou Houfovou, aby přednesly svůj Jarní koncert. Klienti ani nedutali, když poslouchali příjemnou směs melodií od operních árií, přes muzikálové výstupy, francouzské šansony, nesmrtelné melodie Osvobozeného divadla a Hašlerovy písničky až k italským lidovým popěvkům v profesionálním provedení zmíněných dam. Moc jim děkujeme za hluboký umělecký zážitek.
 foto 
4. 6. 2024
Nejlepší je, když si zábavu dělají klienti sami pro sebe. Jako třeba když pan Milan vytáhne heligonku a začne bavit celou jídelnu. A ostatní zpívají s ním.
 foto 
29. 5. 2024
Schopnost trošku si zadovádět není otázkou věku. No a kdy jindy si zadovádět, než v předvečer Mezinárodního dne dětí? Proto jsme se sešli jedno odpoledne na konci května a hráli si jako děti. Dobře jsme se pobavili a navíc procvičili motoriku. Zkrátka velké děti.
 foto 
28. 5. 2024
Jídelna plná klientů je vždy známkou populárního programu. K takovým oblíbeným akcím určitě pokaždé patří vystoupení kapely Poutníci Old Boys, kteří tentokrát připutovali poblahopřát jubilantům měsíce května. Oslavu v duchu folku, bluegrassu, country i trampské klasiky si všichni moc užili, zejména když se v květnu narodil i vystupující kytarista a zpěvák Jiří Píďa Látal.
 foto 
22. 5. 2024
Šikovní předškoláci z MŠ na Proškově náměstí nám přišli předvést svoje pásmo k nedávnému Svátku matek. Fyzicky náročné představení, místy dojemné, místy poučné, místy veselé udělalo všem klientům velkou radost. Vzpomínkou na dnešek jim zůstanou výtvarné dárečky, které si pro ně děti připravily. Dětem přejeme, aby se jim po prázdninách ve škole dařilo tak dobře, jako dnes u nás.
 foto 
21. 5. 2024
Při dalším operním odpoledni jsme zavítali na garsingtonský hudební festival a promítli jsme si tamní inscenací Smetanovy Prodané nevěsty. Děj opery inscenátoři přenesli na anglický venkov padesátých let dvacátého století. Vtipná režie a skvělé výkony sólistů nás ale bavily i v tomto netradičním ztvárnění tradičního díla.
 foto 
20. 5. 2024
Ztišení a usebrání nad poezií na pomezí mezi přemýšlivým čtením a hudbou nám do DDS přinesl Miloslav Strejček se svými přáteli. Připomněli jsme si tak dnešní Svatodušní svátek, který pro křesťany patří mezi nejvýznamnější církevní svátky.
 foto 
14. 5. 2024
Nádherné melodie Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany, operní árie, virtuózní klavírní hru společně s přednesem poezie přinesla do DDS pěvkyně Věra Bakalová se svými přáteli, Marií Sedláčkovou a klavíristou Františkem Kratochvílem. Děkujeme za příjemné slunečné květnové odpoledne.
 foto 
9. 5. 2024
Obyčejné šišky se proměnily v poetické cizokrajné květiny pod rukama šikovných klientek v květnových dílničkách. Jen zavonět.
 foto 
30. 4. 2024
Poslední dubnový den se do DDS slétly čarodějnice z širokého okolí. Hudební doprovod čarodějnické oslavy zajistili sami klienti, zároveň se účastníci dozvěděli nějaké historické zajímavosti, pochutnali si na špekáčcích a všichni kolektivně načichli nefalšovaným čarodějnickým dýmem. Byla to moc vydařená akce.
 foto 
24. 4. 2024
Po půlroce za námi z daleké Šumavy opět zavítal Josef Šabaka společně s klavíristkou a varhanicí Stanislavou Syrkovou. Své přátele k nám přivedla divadelní publicistka a bývalá pedagožka JAMU Eva Šlapanská. Koncert složený z italských barokních árií, duchovní hudby i písní lehčích žánrů nám rozjasnil pošmourné, deštivé středeční odpoledne.
 foto 
23. 4. 2024
Trio Zdeňka Marečka rozezpívalo jídelnu plnou klientů, kteří se sešli oslavit společně narozeniny dubnových jubilantů.
 foto 
11. 4. 2024
Až k hranicím Sluneční soustavy jsme se vypravili pod kopulí Digitária hvězdárny na Kraví hoře společně se sondami Voyager. Brzy však byl čas se z kosmu zase vrátit, abychom se dostavili včas do domova k obědu.
 foto 
28. 3. 2024
Nadcházející Velikonoce jsme si na Zelený čtvrtek připomněli projekcí rockové opery z roku 1973 Jesus Christ Superstar. Krásné Webberovy melodie i moderní zpracování tradičního pašijového námětu nás zaujalo i více než padesát let po vzniku tohoto díla.
 foto 
26. 3. 2024
Veselé lidovky jsme si společně zazpívali při oslavě březnových jubilantů. Mnozí byli neobvykle čilí na to, že jim do stovky chybí už jen pát let. Inu, jarňáci. Děkujeme hudecké kapele Koštýř za příjemné předvelikonoční odpoledne.
 foto 
20. 3. 2024
Studentky a studenti ze zdravky na Jaselské nám do DDS přinesli velké velikonoční přípravy. Společně s klienty vystřihovali, lepili, kreslili a vyráběli nezbytné jarní dekorace. A hlavně povídali si. Máme moc rádi takové milé návštěvy.
 foto 
7. 3. 2024
Na cestu po Středomoří nás v přednášce s desítkami fotografií vzala paní emeritní ředitelka. Před zaplněnou jídelnou vzpomněla na svou nedávnou okružní plavbu luxusní 16patrovou lodí mezi Itálií, Španělskem a Francií.
 foto 
1. 3. 2024
Poprvé nás navštívila další canisterapeutická partička společně s naší dobrovolnicí paní Jarmilou S. A byla to návštěva velmi příjemná, vždyť kdo by odolal možnosti podrbat si takové krasavce?
 foto 
29. 2. 2024
Poslední den měsíce února byl zvláštní. Už proto, že bylo 29., což se stává jenom jednou za čtyři roky, ale také proto, že zazpívat jubilantům měsíce tentokrát přijel skutečný profesionál - Jiří Helán. Oslava měla grády už proto, že jedna z jubilantek slavila neuvěřitelné 101. narozeniny.
 foto 
27. 2. 2024
Sice bez Aleše Zbořila nebo Evy Machourkové, ale jinak jako by náš AZ kvíz z oka vypadl svému televiznímu bratříčkovi. I tentokrát jsme si procvičili vědomosti a dobře jsme se u společné hry pobavili.
 foto 
21. 2. 2024
Únorové odpoledne jsme strávili ve společnosti hrací kostky a barevných figurek. Emoce vyvolané hrou Člověče, nezlob se! jsme si moc užili.
 foto 
14. 2. 2024
Čemu jinému věnovat valentýnské odpoledne, než vlastnoruční výrobě srdcí a srdíček za poslechu zamilovaných písniček?
 foto 
8. 2. 2024
Návštěva canisterapeutických fenek pod vedením paní Liškové vrací některé klienty do klukovských let
 foto 
30. 1. 2024
Lednovým jubilantům přišly pogratulovat emeritní ředitelka Ing. Bednářová a místostarostka městské části JUDr. Michaela Chalupová. Hudební stránku oslavy obstaralo Duo Irmix.
 foto 
25. 1. 2024
Po čase nás opět navštívily přítulné psí společnice pod vedením své trenérky Svatavy Liškové. A při závěrečném podávání dobrůtek se k nim dost mazaně připojila i ředitelská Barča, která žádnou canisterapii neprovozuje.
 foto 
23. 1. 2024
Na pozvání přátel z lelekovické Villy Vlaďka jsme k nim zavítali na jejich country bál. Báječně jsme se u nich při hrách i tanci pobavili, dokonce se v saloonu nestrhla ani žádná přestřelka, takže jsme se zpátky do Brna vrátili v plném počtu.
 foto 
17. 1. 2024
Středeční dopoledne jsme si díky serveru YouTube zpříjemnili koncertním uvedením Janáčkovy opery Její pastorkyňa v podání České filharmonie. Hudbymilovní klienti ocenili zasvěcený výklad dirigenta Marka Ivanoviće i pěvecké výkony sólistů.
 foto 
15. 1. 2024
Tak jako s železnou pravidelností na Nový rok koncertují filharmonici vídeňští, v DDS koncertují tradičně vždy v lednu členové Filharmonie Brno s hosty. Letos už poosmnácté. Jakub Výborný, Bohumír Strnad a Jan Král z JAMU opět prohřáli svými melodiemi klientům chladné odpoledne. Děkujeme.
 foto 
11. 1. 2024
Šikovné prstíky klientek vyrobily pod odborným vedením sněhové maxivločky, které nám budou v jídelně připomínat, jaké je roční období
 foto 
L. P. 2023
28. 12. 2023
Udělali jsme si předčasnou oslavu Silvestra s hudebním souborem Musica Regina. Děkujeme na krásný zážitek.
 foto 
24. 12. 2023
Klienti, kteří neodcestovali na Štedrý den k rodině, se sešli v jídelně, aby nějkrásnější den v roce oslavili společně s bývalou ředitelkou a její rodinou. Stylově vyzdobený přišel i obslužný personál. Došlo i na ochutnávku cukroví a tradiční drobné dárečky.
 foto 
20. 12. 2023
Obvykle to chodí tak, že dárky dostávají děti. Zejména ty hodné. Školáci ze ZŠ Hamry tuto tradici postavili na hlavu a přinesli naopak vlastnoruční dárečky našim klientům. Moc jim za jejich dobré srdce děkujeme a přejeme jim krásné Vánoce.
 foto 
20. 12. 2023
Drobotina ze školky na Proškově náměstí nám přišla popřát k nadcházejícím svátkům. Děti z organizačních důvodů vystupovaly před okny jídelny, ale technika nám jejich vystoupení zprostředkovala, takže nás dojalo i tak.
 foto 
19. 12. 2023
Country-folkovou oslavu prosincových jubilantů zajistila opět po čase kapela Poutníci Old Boys. I v seniorském věku to pořád poutnickým "starým klukům" hraje a zpívá, takže si jejich vystoupení užili nejen oslavenci, ale všichni příznivci této hudby.
 foto 
18. 12. 2023
Nesmírně šikovné, samostatné a komunikativní děti z Mezinárodní Montessori Základní školy Perlička nám zase po roce přišly předvést svoje vánoční pásmo. Krásně zpívaly, hrály a nakonec všem přítomným rozdaly vlastnoručně vyrobené dárky. Škoda, že Vánoce jsem jen jednou do roka, takovou milou návštěvu bychom uvítali klidně i častěji.
 foto 
14. 12. 2023
Blíží se Vánoce a to k sobě mají lidé tak nějak blíž. Kupodivu totéž platí i o psech, jak jsme se mohli přesvědčit při předvánoční návštěvě paní Svatavy s její skvěle vychovanou smečkou canisterapeutických fenek.
 foto 
13. 12. 2023
Nejprve povinné školení požární ochrany pracovníků a pak už může v restauraci poděkováním ředitele a bývalé ředitelky začít tradiční vánoční setkání zaměstnanců ze všech středisek. Jsme rádi, že jsme se mohli kromě správní rady potkat i s dobrovolníky, spolupracujícími lékaři i s bývalými zaměstnanci, na něž nezapomínáme.
 foto 
13. 12. 2023
Jídelnu DDS zaplavili studentky a studenti sociálního oboru z Jaselské. Sehráli vánoční hru a připravili si pro naše klienty pestrá aktivizační cvičení.
 foto 
12. 12. 2023
K adventu patří samozřejmě i ztišení a zamyšlení. Proto jsme s potěšením v DDS uvítali odpolední pobožnost, kterou v modlitebně sloužil brněnský biskup Církve československé husitské a člen naší správní rady Juraj J. Dovala. Jeho slova o tom, co si dnešní svět může vzít z odkazu Jana Křtitele, nás v myšlenkách budou jistě provázet v dalších dnech.
 foto 
11. 12. 2023
Programovou stálicí předvánočního období jsou pravidelné návštěvy profesora JAMU Miloše Schnierera a jeho studentů. Tentokrát nám adventní odpoledne svým zpěvem operních a operetních árií a duet zpříjemnili sopranistka Šárka Neprašová a tenorista Jan Fojt.
 foto 
6. 12. 2023
Adventní dílničkou se nesl tichý šum andělských křídel
 foto 
5. 12. 2023
Brigáda mikulášského nadělení (BMN) vtrhla do DDS, aby klientům připomněla dětství - Mikulášův plnovous, řinkot čertích řetězů a blonďaté lokny anděla. Byla to milá vzpomínka.
 foto 
1. 12. 2023
Čeká nás první adventní neděle, tak je už čas k vánočním přípravám. Klienti DDS si sami za zvuku koled a ochutnávání cukroví nazdobili stromek za podrobného dohledu těch, kteří by to už kvůli své imobilitě už nezvládli.
 foto 
30. 11. 2023
Po čase nás navštívily certifikované instruktorky psího mazlení, odborně nazývaného canisterapie. Láskyplné pohlazení srsti vychovaných fenek pod výcvikem paní Liškové dělá dobře všem klientům.
 foto 
28. 11. 2023
Lidovky v podání cimbálové muziky Řícmanica rozezněly v zachmuřeném listopadovém odpoledni jídelnu DDS při oslavě jubilantů předposledního měsíce roku 2023. Čas ke gratulaci a přiťuknutí na zdraví si udělala i paní starostka Kutálková.
 foto 
22. 11. 2023
Příprava na Vánoce se nemůže podcenit, proto začít v Dílničkách s výrobou ozdob měsíc předem, není vůbec příliš brzy.
 foto 
14. 11. 2023
Prostřednictvím youtube kanálu OperaVision jsme se vypravili do Janáčkova divadla zhlédnout nejnovější inscenaci opery Antonína Dvořáka Jakobín. Nádherná hudba a vtipná režie nás tak uchvátily, že více než dvě hodiny uběhly jako voda.
 foto 
9. 11. 2023
Když už počasí není na procházky, stačí stáhnout v jídelně žaluzie a potkat se u zdejší obří televize. Znalci jistě poznají, jaký film byl tentokrát na programu.
 foto 
2. 11. 2023
Definitivně přišel podzim. O důvod víc k tomu připravit v Dílničkách podzimní vazby z přírodnin.
 foto 
24. 10. 2023
Tentokrát byla oslava klientů narozených v říjnu hodně výjimečná. Výjimečná tím, že mezi jubilanty byla dáma, která se narodila v roce, když byly Československé republice necelé dva roky a například Jan Werich byl právě patnáctiletý puberťák. Ano, 103. narozeniny oslavila paní Miroslava Š. Zahráli nám Dědci z Bílovic, s nimiž si zazpívala i sociální pracovnice Marcela.
 foto 
18. 10. 2023
Tentokrát je z výrobků, které jsme dělali v Dílničkách, cítit, že už nastal podzim a blíží se halloween.
 foto 
17. 10. 2023
Až z daleké Šumavy za námi přijel Josef Šabaka, aby nám udělal radost zpěvem operetních melodií. A kdo měl chuť, mohl si zazpívat s ním. Na výkon svého svěřence dohlížela bývalá pedagožka JAMU Eva Šlapanská.
 foto 
11. 10. 2023
Všechny příznivce trampských písní z řad obyvatel Domu důstojného stáří potěšilo vystoupení Tamburášů z Tvarožné, které nám jako milé překvapení připravila rodina jednoho z klientů. Moc děkujeme.
 foto 
5. 10. 2023
Japonské umění papírových skládaček origami, kterému jsme se tentokrát věnovali v Dílničce, dokonale prověřilo naše prstíky
 foto 
4. 10. 2023
Ani letos jsme v našem programu nevynechali výlet do Lama centra na Hádech. A opět jsme byli nadšeni ze společnosti zdejších lam, koz, ovcí a králíků. Pozitivní dojem z výletu umocnilo naprosto ideální počasí a zasvěcený výklad instruktora, takže se nám skoro nechtělo od Čerta, Čendy, Oriona, Sazičky, Sofinky, Prďoly, Jacka a dalších zase zpátky domů na oběd.
 foto 
26. 9. 2023
Polovina z jubilantů v září slavila kulaté nebo půlkulaté výročí. A ne ledajaké - na místě desítek se střídaly číslice osm a devět. Proto tentokrát společná oslava narozenin stála za to. Všichni si společně rádi (a nahlas) zazpívali s Jiřím Helánem a s Hanou Cvrkalovou. Plnou jídelnou se nesly tóny lidovek až do pozdního odpoledne, došlo i na cifrování.
 foto 
20. 9. 2023
Léto pomalu končí, v našich Dílničkách tedy nastává čas nostalgického vzpomínání. Třeba na šumění větru a šplouchání vlnek na hladině moře.
 foto 
13. 9. 2023
Jeden z našich zcela imobilních klientů měl přání se projet na elektrickém skútru po okolí domova. Tak jsme mu tento sen splnili.
 foto 
8. 9. 2023
Pátek jak malovaný nás inspiroval k výletu na brněnskou dominantu - hrad Špilberk. Shlédli jsme na město, poslechli si zvonkohru a občerstvili se v tamní kavárničce. Bylo to velice příjemně strávené dopoledne.
 foto 
23. 8. 2023
Agilní Trio Mareček přijelo zahrát evergreeny nejen srpnovým jubilantům, ale všem, kdo si chtěli společně zazpívat. Popřát přišla tradičně i paní starostka.
 foto 
19. 7. 2023
Trojčlenná hudecká muzika Koštýř přišla s lidovými písničkami poblahopřát červencovým jubilantům. Společně jsme si s chutí zazpívali navzdory úmornému vedru za okny jídelny.
 foto 
4. 7. 2023
Díky velkorysému sponzorskému daru jsme si mohli pořídit do jídelny, která je středobodem DDS, novou televizi. Profesionální instalace tohoto obra s uhlopříčkou 215 cm se neobešla bez pozornosti klientů, kteří se už těší na to, co v ní budou sledovat.
 foto 
28. 6. 2023
České evergreeny a jiné zlidovělé písně, které si společně mohli zazpívat všichni, k nám přišel zahrát na své klávesy oblíbený Silvestr Tintěra. Důvod byl nasnadě - slavili se jubilanti měsíce června.
 foto 
16. 6. 2023
Po roce jsme rádi využili pozvání od organizace Lipka do jejich soběšického střediska Jezírko. Zacvičili jsme si, naučili se automasáž, vyrobili voňavé nahřívací polštářky, okoštovali bylinkové čaje, upekli vlastní kynuté pečivo, no zkrátka jsme si páteční dopoledne parádně užili.
 foto 
14. 6. 2023
Po sedmi letech skončila naše spolupráce s úžasnou lektorkou ergo/arteterapie Markétou. Loučení to bylo smutné, jelikož jsme si ji moc oblíbili, ale zato voňavé, protože jsme na rozloučenou dělali květinové vazby.
 foto 
29. 5. 2023
V jedno slunečné jarní odpoledne nás přišli krásnými melodiemi pohladit skuteční mistři - členové Filharmonie Brno Jakub Výborný a Bohumír Strnad společně s docentem Janem Králem z JAMU. Jejich koncert složený z přístupných děl vnesl do plné jídelny pohodu a harmonii. Moc děkujeme.
 foto 
24. 5. 2023
Zpěvačka s uměleckým pseudonymem Blondie Jane přišla zazpívat květnovým jubilantům. Hity z repertoáru Heleny Vondráčkové, Hany Zagorové, Marie Rottrové či Evy Pilarové ovšem potěšily nejen oslavence, ale všechny přítomné včetně paní starostky Kutálkové, která přišla popřát rovněž.
 foto 
18. 5. 2023
K unikátnosti kulturního života v Domě důstojného stáří patří pravidelné koncerty vážné hudby. Jejich pořádáním vedení domova myslí na ty klienty, pro něž byla klasika součástí celého jejich života. Tentokrát za námi s ariemi a písněmi od Georga Friedricha Händla přes Antonína Dvořáka až po Andrew Lloyd Webbera přišla sopranistka Lenka Malinková se svými hudebními přítelkyněmi - klavíristkou Jitkou Houfovou a houslistkou Blankou Lau.
 foto 
11. 5. 2023
Rukodělnými Dílničkami se tentokrát neslo kočičí mňoukání a myši z okolí se musí mít na pozoru
 foto 
5. 5. 2023
První květnový pátek se vymaloval do nádherného jarního dne, tak jsme si udělali výlet do Rajhradu do tamního Památníku písemnictví na Moravě. Prohlédli jsme si výstavu ilustrací Maxe Švabinského a vyslechli zasvěcený výklad o pohnuté historii kláštěra.
 foto 
27. 4. 2023
Při oslavě jubilantů měsíce dubna si na své přišli zejména příznivci country, neboť nám zahráli Rachlíci. Přišla za námi i paní starostka Ludmila Kutálková, takže bylo opět veselo a všichni přítomní se dobře bavili.
 foto 
26. 4. 2023
Jedna z našich klientek V. S. měla vzácnou soukromou návštěvu. Byli jsme na chvíli u toho.
 foto 
21. 4. 2023
Při jarním sluníčku je fajn se společně sejít na terase domova a společně si zazpívat národní písničky.
 foto 
20. 4. 2023
Klienty vyhřívající se na sluníčku navštívila na terase smečka canisterapeutických šampionek pod vedením Svatavy Liškové. Nikdo si s potěšením nenechal ujít podrbání za uchem těchto přítulných společnic.
 foto 
11. 4. 2023
Velikonční atmosféru jsme si prodloužili úchvatným a capella vystoupením sboru DNA - Dej nám akord. Jejich návštěva v DDS se mohla uskutečnit jen díky spolku Verbum et musica, který tento krásný umělecký zážitek sponzorsky zajistil. Moc děkujeme jménem všech klientů za krásný, sváteční hudební zážitek.
 foto 
30. 3. 2023
Na tradiční oslavu jubilantů se tentokrát kromě těch, co oslavili svoje narozeniny v březnu, těšili i všichni příznivci trampských písní, bluegrassu a country. Přišli k nám opět Poutníci Old Boys, takže o dobrou zábavu nebyla nouze a jídelnou se často neslo dlouhé: "Umííí!!". A na oslavence nezapomněla s gratulací ani starostka Ing. Ludmila Kutálková.
 foto 
30. 3. 2023
Celá jídelna se přímo rozzáří, když klienti s aktivizační sestrou Maiiou nacvičují sestavu cviků s barevnými balony.
 foto 
28. 3. 2023
V dílničkách jsme tentokrát vyráběli veselá, líhnoucí se kuřátka. A vylíhla se všechna. Není se co divit - Velikonoce se přece blíží.
 foto 
23. 3. 2023
První jarní paprsky nás vylákaly na terasu domova. Někdo se pustil do hazardu v podobě partie Člověče, nezlob se!, jiní jen užívali po dlouhé zimě příjemného jarního slunce.
 foto 
21. 3. 2023
Dva týdny před Velikonocemi je nejvyšší čas připravit vlastnoruční veselá přáníčka s velikonočním zajíčkem z bavlnek.
 foto 
9. 3. 2023
Po čase nás přišla zase potěšit vycvičená psí smečka paní Liškové. A udělala radost jak těm, co jsou už roky upoutáni bez pohybu, tak i ty, co ještě zvládnou si milou návštěvu na památku nakreslit.
 foto 
8. 3. 2023
MDŽ jsme se rozhodli oslavit návštěvou planetária. Zhlédli jsme osvětový film o hvězdné obloze a podívali jsme se tak do koutů galaxie, kam se znovu hned tak nedostaneme.
 foto 
3. 3. 2023
Dnes už nikdo nespočítá, kolikrát se v uplynulých 19 letech otevřely a zase zavřely vchodové dveře Domu důstojného stáří. Nic netrvá věčně a tak i plastové dveře dosloužily a třetí březen se stal dnem, kdy se zavřely naposled. Přijeli montéři, chvíli kutali a už máme dveře nové, hliníkové. Přejeme jim dlouhý život a příjemnou dlouholetou službu.
 foto 
27. 2. 2023
Paní V. O. se celý život bála psů. Tedy první stovku let svého života. Při vykročení do druhé stovky se rozhodla svůj vztah k chlupatým společníkům radikálně změnit a canisterapeutické fenky instruktorky paní Svatavy jí oplácejí nově nalezenou náklonnost po psím způsobu.
 foto 
21. 2. 2023
Jaro už je cítit ve vzduchu. Minimálně při našich dílničkách, v nichž jsme vyráběli inspiraci pro přírodu, aby věděla, jak má vypadat takový tulipán obletovaný pilným hmyzem.
 foto 
16. 2. 2023
Únor bílý - Irmix kvílí! Neee, děláme si legraci. :-) Duo Irmix, které přišlo zpříjemnit oslavu únorovým jubilantům, hrálo naopak velice libozvučně. Však také bylo co oslavovat - jedna z jubilantek v těchto dnech slaví krásné 100. narozeniny a to už je řádný důvod k radosti i gratulaci od paní starostky Ing. Ludmily Kutálkové. Ovšem zároveň je to příležitost i k drobné závisti - kdo z nás na svých stých narozeninách protančí crocsy jako paní Věra?
 foto 
13. 2. 2023
S velkou chutí jsme přijali pozvání od našich přátel ze sesterské Villy Vlaďka v Lelekovicích na jejich Valentýnský ples. Báječně jsme se pobavili, ukázalo se, že bolavé klouby či vozík nepředstavují žádnou překážku v zábavě! Moc se nám u nich líbilo a výlet jsme si užili.
 foto 
31. 1. 2023
Nesmírně populární jsou návštěvy paní Liškové s její vychovanou smečkou canisterapeutických psů. Málokterý klient si nechá ujít příležitost podlachnit se s takovými přítulnými miláčky.
 foto 
26. 1. 2023
Lednové jubilanty (a nejen je) přišli potěšit žáci ze ZUŠ Vranovská se svými pedagogy. Společně jsme si zazpívali a oslavili narozeniny. A že bylo co oslavovat - věkový průměr všech lednových oslavenců byl 87 let!
 foto 
25. 1. 2023
Co dělat, když pošmourné počasí nepřeje vycházkám? Po lednové Dílničce zaplavili DDS veselí tučňáčci, na jejichž vzniku se podíleli sami klienti.
 foto 
L. P. 2022
30. 12. 2022
Předposlední den roku je příležitostí k velké oslavě. Kromě zítřejšího Silvestra jsme společně s Poutníky Old Boys oslavili jubilanty měsíce prosince i listopadu, kdy jsme se kvůli karanténě nemohli společně setkat. Gratulace se dočkal i vystupující František Linhárek, který měl narozeniny právě včera.
Nevíme, co má pro nás rok 2023 připraveno, ale věřme, že nám bude přinášet jen samé dobré události.
 foto 
29. 12. 2022
Paní starostka Ing. Ludmila Kutálková přišla s krásnou kyticí pogratulovat své jmenovkyni, naší klientce Ludmile Š., která v prosinci oslavila významné životní jubileum
 foto 
24. 12. 2022
Na Štědry den jsme se tradičně sešli v jídelně, abychom společně vyslechli vánoční povídku v podání paní exředitelky, poobědvali, oslavili příchod Spasitele a rozdali si drobné dárky
 foto 
22. 12. 2022
V závěru adventu se konala pobožnost biskupa Církve československé husitské Juraje Dovaly. Jeho neortodoxní zamyšlení o síle lidskosti a empatie oproti náboženským dogmatům nás duchovně připravilo na nadcházející vánoční svátky.
 foto 
21. 12. 2022
V posledních předvánočních dílničkách jsme si vyráběli vlastní vánoční stromečky. Myslíme, že se moc povedly. Vánoce mohou tak mohou začít.
 foto 
19. 12. 2022
Spolek Verbum et musica nám sponzorsky zprostředkoval vystoupení manželů Danielových. Moc děkujeme za příjemný hudební zážitek.
 foto 
15. 12. 2022
Zapsaný ústav Betanie – křesťanská pomoc zaměstnává ve svých čtyřech dislokovaných střediscích devět desítek pracovníků. A vánoční večírek je určitě příjemný důvod k jejich setkání. Pracovních starostí mají všichni v sociálních službách během roku spoustu, proto společné nepracovní chvíle u dobrého jídla i při sportovním klání všichni ocenili.
 foto 
15. 12. 2022
Drobotina z MŠ na Proškově náměstí patří k pravidelným návštěvníkům DDS. Vánoční pásmo, které si děti secvičily letos, nás potěšilo i dojalo.
 foto 
13. 12. 2022
V předvánočním období nás přišly potěšit moc šikovné děti z Montessori ZŠ Perlička. Nejen, že nám zazpívaly netradiční repertoár, ale přinesly nám i spoustu vlastnoručně vyrobených dárečků, vánočních ozdob či broží. Úplně nám rozsvítily prosincové dopoledne.
 foto 
9. 12. 2022
Ke krásným tradicím DDS patří každoroční adventní koncert prof. Miloše Schnierera a jeho žáků z JAMU. Tentokrát si k nám s sebou přivedl talentovanou koloraturní sopranistku Šárku Neprašovou, která nás potěšila svým průzračným hlasem v operních a operetních áriích.
 foto 
7. 12. 2022
V předvánočních dílničkách jsme nanečisto trénovali zdobení perníčků
 foto 
5. 12. 2022
Letošní sestava Mikulášovy družiny byla hodně netradiční a na hranici travesti show. Všem obdarovaným ale udělala návštěva svatého muže s jeho kumpány velkou radost.
 foto 
2. 12. 2022
Předvánoční přípravy dorazily už i do DDS. Za zvuku koled si šikovné klientky samy ozdobily stromek v jídelně. Teď už jenom zbývá počkat, jestli nám pod něj Ježíšek něco nadělí.
 foto 
10. 11. 2022
Opakování matka moudrosti. A otec? To bude nejspíš trénink. Tak trénujeme paměť a moc nás to baví.
 foto 
8. 11. 2022
V dílničce si roli instruktorky vyzkoušela sociální pracovnice Lucka. Prstíky tak tentokrát dostaly zabrat při práci s papírem.
 foto 
6. 11. 2022
Život přináší i události smutné. Přesto rozloučení s paní D. T. v modlitebně DDS bylo důstojné a přesně takové, jak si ho nejspíš nebožka přála.
 foto 
4. 11. 2022
Pošmourné podzimní dopoledne je ideální doba na návštěvu digitária na Hvězdárně na Kraví hoře. Zhlédli jsme v něm podmanivý dokument Brno 360 a vyslechli velice zajímavý výklad o tom, co lze vidět na listopadové obloze. Všem přítomným se výlet do známých koutů Brna i neznámých koutů galaxie moc líbil.
 foto 
3. 11. 2022
Opět nás návštívila zkušená a trpělivá canisterapeutka Gira s mladičkou kamarádkou Ailinkou, která se teprv zaučuje. Potěšily každého, koho navštívily. Moc děkujeme paní Liškové, že je obě přivedla, a těšíme se už teď na jejich příští návštěvu.
 foto 
27. 10. 2022
Mezi říjnové jubilanty zcela zapadla jubilantka M. Š., která oslavila své zcela neuvěřitelné 102. narozeniny. Schválně si ji zkuste na fotografiích z oslavy sami najít. K dobré pohodě zahrála cimbálová muzika Koštýř.
 foto 
25. 10. 2022
Přišel podzim, obarvil listy a byla by škoda takový krásný materiál výtvarně nezpracovat v naší dílničce s úžasnou paní Markétou. Není divu, že se po vitamínech, které nám přinesla, jenom zaprášilo.
 foto 
10. 10. 2022
Zahájili jsme spolupráci s novou psí kamarádkou Girinkou. Už dnes se těšíme na její příští návštěvu, až nás zase rozveselí.
 foto 
5. 10. 2022
Nosy a prsty našich klientů si přišly na své při smyslové aktivizaci, kdy jídelnu provoněly pytlíky s kořením
 foto 
29. 9. 2022
Z Tria Mareček, které k nám obvykle jezdí, bylo tentokrát kvůli nemoci jednoho z interpretů jenom Duo Mareček, ale i tak jsme si společnou oslavu zářijových jubilantů všichni užili
 foto 
13. 9. 2022
Blíží se komunální volby, tak pro nás místní sdružení ODS Maloměřice a Obřany zorganizovalo prohlídku zázemí jezdeckého areálu Panská lícha završenou pohoštěním ve zdejší restauraci. Kvalifikovaný výklad poskytl a na všetečné otázky seniorů odpovídal majitel areálu Ing. Jiří Charvát. Moc se nám zde líbilo a jistě jsme mezi koníčky nebyli naposled.
 foto 
7. 9. 2022
Po pár letech jsme opět vyrazili do Lamacetra na Hádech. Těžko říci, koho výlet potěšil víc, jestli klienty DDS, kteří si mohli pohladit tamní svěřence, nebo naopak lamy, kozy, ovce a králíky, kteří se tak dočkali milovaných granulí.
 foto 
30. 8. 2022
Srpnovým jubilantům přišli zahrát Poutníci Old Boys, panu Františkovi přinesla paní starostka Klára Liptáková dokonce dort, protože devadesát člověk přece jen neslaví každý den.
 foto 
Je to neuvěřitelné, ale díky vaší podpoře se nám v průběhu 5 dnů(!) podařilo získat v aplikaci EPP Pomáhej pohybem plný počet bodů a tak nám Nadace ČEZ poskytne peníze na nákup vybavení zdravotnické techniky. Moc vám děkujeme. Rychlost, s jakou se podařilo potřebné body nasbírat, je ohromující. Jste skvělí!
EPP.jpg, 2,4kBNaši vážení sympatizanti,
Nadace ČEZ se rozhodla nás podpořit při nákupu nezbytného vybavení Villy Martha a zařadila náš projekt do své aplikace EPP Pomáhej pohybem. Teď ale budeme potřebovat pomoc vás, našich podporovatelů. Nadace totiž peníze na vybavení nevyplatí, dokud náš projekt nezíská podporu uživatelů této aplikace. Vypadá to složitě, ale na stránce https://pomahejpohybem.cz/ je vše srozumitelně vysvětleno, Náš projekt, který potřebujeme podpořit, se jmenuje Bezpečí pro klienty s demencí (nákup oxygenerátoru a odsávačky). Děkujeme moc za vaši případnou podporu.
29. 7. 2022
Dlouho budeme vzpomínat na výlet lodí po hladině Brněnské přehrady. Počasí nám přálo, nikoho jsme nemuseli lovit z vody, takže to byl letní výlet, jak se patří.
 foto 
26. 7. 2022
Po čase k nám zase přijelo Trio Mareček, aby potěšilo nejen červencové jubilanty, ale všechny klienty DDS. A všichni si také společně rádi zazpívali.
 foto 
19. 7. 2022
Díky projektu ČRo Ježíškova vnoučata k nám dva dny po sobě opět přijeli přátelé ze spolku Ponypro. Přivezli s sebou nejen poníka Boba, ale i poštovní holuby a kvočnu s kuřátky. Klienti se mohli s poníkem pomazlit a ti zkušení mohli vyzkoušet rozpoznávání různých obilovin a plodin.
jv.jpg, 2,7kBProjekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata.
 foto 
16. 7. 2022
Je fajn, když si klienti sami zvládnou udělat kulturní program. Jako třeba pan Jaromír, který vystoupil pro ostatní společně s cimbálkou Vinica.
 foto 
23. 6. 2022
Červnoví jubilanti se odehráli v horkém dni za hudebního doprovodu oblíbeného Silvestra Tintěry
 foto 
17. 6. 2022
Po roce jsme opět využili pozvánky organizace Lipka k návštěvě jejich pracoviště Jezírko v lesích mezi Soběšicemi a Útěchovem. A stejně jako vloni jsme si spoustu ekologických rad, receptů i přírodních pochutin užili. Už se těšíme na další návštěvu tohoto úžasného zařízení.
 foto 
Když kvůli dešti nemůžeme ven, je ideální chvíle na procvičování paměti foto 
Nic neprocvičí jemnou motoriku jako modelování zvířátek z umělé keramické hmoty a přírodnin foto 
Jedno krásné červnové dopoledne jsme si udělali výlet na hrad Špilberk. Pro mnohé z klientů to bylo poprvé i po několika desítkách let, co se sem dostali, takže si výpravu završenou návštěvou kavárny parádně užili. foto 
Lavičky ve stínu altánu jsou ideálním místem pro odpolední aktivizaci s knihou foto 
Jakmile to počasí dovolí, cvičíme rádi na naší rozlehlé terase. Po dopoledním tréninku pak oběd chutná mnohem líp. foto 
Oblíbenou skupinu Old Boys Poutníci přivítala plná jídelna. Trampské a folkové písničky si společně s ní zazpívali s chutí nejen květnoví jubilanti, ale všichni přítomní. foto 
Charitativní projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata naděluje i na konci května. Přinesl nám do domova vzácnou návštěvu dvouměsíční jehněčí slečny a její čtyřleté psí kamarádky. Klienti si rádi pohladili roztomilé zvířecí návštěvníky.
jv.jpg, 2,7kBProjekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata.
 foto 
Sluníčko, které už hřeje, ale ještě nepálí, nás vytáhlo s pravidelným cvičením ven na terasu domova foto 
V dílničce se tentokrát vily jarní věnečky, které si ti odvážní se smyslem pro humor i rovnou vyzkoušeli foto 
Předškoláci ze školky na Proškově náměstí nám přišli předvést program, který nacvičili k Svátku matek. Jejich energické a vtipné vystoupení vyvolalo úsměv na tvářích přítomných seniorů. A když děti začaly rozdávat vlastnoručně vyrobená přánínčka, nebylo daleko k slzám dojetí. Děkujeme moc za milou návštěvu a přejeme všem vystupujícícm po prázdninách ve škole samé jedničky. foto 
Celý čtvrtek 5. 5. se nesl v duchu úsměvů. Je k nim důvod. Po velice dlouhé době jsme všichni mohli sundat respirátory, takže jsme konečně při cvičení viděli do tváře i naší nové rehabilitační sestře z Ukrajiny a navíc se v domově konaly praktické maturity zdravotních sester. Bylo tu živo a to máme rádi. :-) foto 
Zase po dvou letech přišlo dubnovým jubilantům zpříjemnit narozeninovou párty Duo Irmix. Nejen oslavenci si společně zazpívali písničky mnoha žánrů - od někdejších hitů československé popmusic, přes country až po lidovky a tak se oslava opět vyvedla. foto 
Rozhodli jsme se, že jaru trochu pomůžeme a v Dílničkách jsme se pustili do výroby kytiček z barevného papíru. Povedly se, že? Jako živé. foto 
Letos budou Velikonoce v DDS hodně netradiční a hooodně veselé. V Dílničkách se už chystaly letošní legrační "kraslice". foto 
Povzbuzeny sluncem za okny se s velkou chutí pustily klientky DDS v tzv. Dílničce do tvorby jarních vazeb z větviček. Jejich díla se jim moc podařila a budou je v jejich pokojích určitě ještě nějakou dobu těšit. foto 
Březnovým jubilantům přišel poprvé zahrát Ladislav Podivín se svou harmonikou. Zazpívali, popřáli a strávili společně příjemné odpoledne. foto 
Cimbálová muzika Vinica z Velkých Pavlovic nám rozjasnila únorové odpoledne lidovými písničkami, které si společně zazpívali nejen jubilanti měsíce, ale všichni obyvatelé DDS foto 
Život přináší dny veselé a i ty smutné. K těm druhým patřilo rozloučení s paní J. K., jíž do modlitebny kromě nejbližší rodiny přišlo dát sbohem i početné společenství obyvatel DDS. foto 
Máme v domově jeden letititý obyčej, že nás do nového roku doprovázejí naši přátelé z Filharmonie Brno. Nejinak tomu bylo letos, kdy gratulace lednovým jubilantům zpříjemnili známými melodiemi Jakub Výborný, Bohumír Strnad a od klavíru doc. Jan Král z JAMU. foto 
Všední dny v domově jsou občas zpestřeny událostí nečekanou, někdy s téměř detektivní zápletkou. Jako třeba když náhodný chodec Ivo Prümmer našel před pár dny na chodníku ve sněhu naslouchadlo, prokázal takřka holmesovskou dedukci. Podle sériového čísla strojku dohledal výrobce a následně s jeho pomocí i klientku našeho domova, majitelku naslouchadla nemalé hodnoty. Tímto chceme nálezci jménem naším i jménem klientky, která už opět slyší, poděkovat.
Účastníci rukodělných dílniček se dodatečně zapojili do akce Ptačí hodinka. Jen místo pozorování ptáků u krmítka si krásné červenky a sýkorky sami vyrobili. No ptáčci se povedli, co říkáte? foto 
Paní Věra S., jedna z klientek Domu důstojného stáří, uspořádala pro zájemce besedu o svých pohnutých životních osudech. Po osvobození byla zavlečena na dlouhé dvě desítky let do pracovního tábora v SSSR. I přes roky strávené v gulagu může být ostatním klientům příkladem svým optimismem a pozitivním přístupem k životu. foto 
L. P. 2021
Koho jiného si pozvat na silvestrovskou oslavu, než pana Silvestra Tintěru? Zahrál nám evergreeny, zavtipkoval, ťukli jsme si šampusem a rozloučení s rokem 2021 bylo za námi. Copak nám přinese rok 2022? foto 
Po dvouleté pauze zaviněné loňskou koronavirovou izolací jsme letos opět prožili Štědrý den v DDS se vším, co k němu tradičně patří: koledami, zamyšlením emeritní ředitelky, bramborovým salátem se řízkem i rozdáváním dárků foto 
Operní árie i muzikálové melodie, ty do DDS přinesl při své tradiční adventní návštěvě profesor Miloš Schnierer z JAMU. Tentokrát s sebou přivedl sopranistku s úžasným hlasem Veroniku Zaplatilovou z Janáčkovy opery Národního divadla Brno. A chybět nemohly ani závěrečné koledy, vždyť Vánoce jsou za pár dní. foto 
V dílničce jsme si vyráběli stromečky, abychom byli na příchod Vánoc opravdu dobře připraveni. foto 
Pošmourné prosincové dopoledne nám rozjasnily děti z mateřské školy na Proškově náměstí. Z protiepidemických důvodů nám zazpívaly koledy pouze venku, ale jejich emotivní vystoupení potěšilo a nabilo energií všechny přítomné i přes mikrofon a izolační sklo plné jídelny. foto 
Těšíme se na Vánoce, tak jsme nachystali betlém, nazdobili stromeček a pustili se do přípravy cukroví. Vydatně se do výroby zapojili i dva stateční muži z řad obyvatel DDS. foto 
Adventní pobožnost brněnského biskupa Církve československé husitské Juraje J. Dovaly vnesla do předsváteční atmosféry zamyšlení nad rolí Panny Marie v křesťanské věrouce foto 
Ani v současném nouzovém stavu nezapomněl Mikuláš se svou družinou na návštěvu DDS. Všechny obyvatele jejich nadílka moc potěšila. foto 
K adventu patří správný adventní věnec. V dílničce s paní Markétou jsme si takové vlastnoručně vykouzlili. foto 
Listopadoví jubilanti oslavovali opět společně s kapelou Poutníci Old Boys a bavili se výborně foto 
Podzim je tu. S barevnou záplavou spadaného listí, které by byl hřích nějak kreativně v dílničce nezpracovat. foto 
Mobilní očkovací tým u nás začal očkovat třetí, posilující proticovidovou dávku foto 
Po dlouhé covidové pauze opět začaly naše oblíbené dílničky. A práce s přírodninami kromě obvyklých účastnic tentokrát přilálaka i jednoho statečného muže, který si při výrobě podzimní dekorace nevedl vůbec špatně. foto 
Trio Zdeňka Marečka rozezpívalo plnou jídelnu. Gratulovalo se všem, kdo se narodili v měsíci září, oslavenkyni J. F. přišla ke kulatému jubileu osobně pogratulovat i starostka Klára Liptáková. A nezapomněli jsme ani na pány, kteří jsou v domově jen na chvíli, na tzv. odlehčovacím pobytu. foto 
Minulý týden technické muzeum, tento týden palmy a kaktusy. Také návštěva botanické zahrady se odehrála v režii Ježíškových vnoučat a moc jsme si krásu obyvatel zdejších skleníků užili. foto 
Teprve poté, co skončila proticovidová opatření i úmorná vedra, jsme mohli uskutečnit návštěvu Technického muzea, kterou nám k loňským Vánocům v rámci Ježíškových vnoučat darovala paní Jana D. Moc jí děkujeme za skvělý zážitek. Díky ní se obyvatelé DDS mohli vrátit ve vzpomínkách do minulosti. foto 
Všichni, oslavenci i ti, co mají narozeniny jindy než v srpnu, si společně zazpívali lidovky se Silvestrem Tintěrou foto 
Nádherné melodie Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany, operní árie, virtuózní klavírní hru společně s přednesem poezie přinesla do DDS pěvkyně Věra Bakalová se svými přáteli, Marií Sedláčkovou a klavíristou Františkem Kratochvílem. Melodické odpoledne v zaplněné jídelně si pochvalovi nejen červencoví jubilanti. foto 
Naši přátelé z hrušovanské Villy Martha nás pozvali na návštěvu, abychom ochutnali jejich letošní bohatou úrodu meruněk. Nový altán tak prošel zatěžkávací zkouškou, v níž obstál. foto 
Do maloměřického Domu důstojného stáří jsme přijali čtyři klientky z hodonínského S-centra, kterým tornádo v závěru minulého týdne zničilo jejich domov. Moc jim přejeme, aby se jim u nás líbilo a aby v kolektivu nových přátel brzy zahnaly ošklivé vzpomínky na katastrofu, která je postihla.
Rozvolnění epidemických pravidel pro shlukování nám umožnilo konečně, po půlroce, uspořádat společnou oslavu narozenin. A jelikož jubilantů, kteří v uplynulých šesti měsících slavili narozeniny, bylo celkem čtyřicet, byly i tyto dodatečné oslavy pořádně veselé. Hodně nám k dobré náladě dopomohli naši staří známí - Poutníci Old Boys. foto 
Jídelna plná klientů si se zájmem vyslechla vyprávění emeritní paní ředitelky o její nedávné cestě po rakouské spolkové zemi Korutany foto 
Po pauze jsme obnovili kolektivní cvičení klientů. Na první cvičení se k radosti pamětníků ze zaslouženého odpočinku na skok vrátila aktivizační sestřička Jarka Z. Od ní každodenní cvičení převezme její nástupkyně. Všichni klienti se už na systematické cvičení na čerstvém vzduchu moc těší. foto 
Zúčastnili jsme se vzdělávacího programu pro seniory, který ve svém středisku Jezírko připravila Lipka. Dozvěděli jsme se zajímavosti o využití bylin v osobní hygieně, vyrobili si vlastní kořeníci směsi, pochutnali si na vdolcích pečených na ohni v indiánském teepee, obdivovali výcvik canisterapeutického psa a poučili se o ekologických způsobech boje se škůdci. Výlet do Soběšic se moc vydařil a po měsících covidové izolace to byla příjemná a vítaná změna. foto 
Když počasí nepřeje vycházkám, je díky praktikantům čas i na hraní stolních a společenských her v jídelně foto 
Po dlouhé zimě konečně do DDS dorazilo jaro se vším, co k takovému jaru patří. Škoda, že se z barev v parčíku mohou podle vládního nařízení zatím těšit jen ti klienti, kteří absolvovali už obě dávky očkování. foto 
Našeho úspěšného lednového boje s covidem pod vedením MUDr. Věry Přibylové si všimla celostátní média. Přečtěte si článek v týdeníku Reflex. PDF 
Dostali jsme krásný dar od Natálky, žákyně páté třídy ZŠ a MŠ Jihomoravské náměstí v Brně-Slatině. Vlastnoručně vyrobila 45 pestrobarevných papírových hvězdic pro zútulnění pokojů Domu důstojného stáří. Děkujeme mockrát. foto 
Když už se s námi nemohou děti ze školky na Proškově náměstí vidět osobně, namalovaly nám aspoň obrázky, které doslova rozsvítily naši jídelnu foto 
Po dlouhé době se jídelna zaplnila klienty a byl to milý pohled. Spustili jsme první kolo očkování. foto 
L. P. 2020
Když už jsme si nemohli udělat tradiční společné posezení v jídelně, obešla emeritní ředitelka se současným ředitelem všechny klienty alespoň samostatně. Nadělovali dárečky, které si pro klienty nachystaly děti z MŠ Pod Špilberkem a MŠ Veslařská. foto 
Další adventní koncert za okny jídelny nám přinesli čtyři mladí přátelé s houslemi a kytarami. Nejsou profesionálními hudebníky, ale o to upřímnější a vroucnější byl jejich zpěv koled a vánočních písní. Přinesl do pošmourného odpoledne světlo naděje a lásky v těchto nevlídných dobách. Krásný zážitek. foto 
Roztomilé adventní vystoupení dětí z MŠ z Proškova náměstí, které jsme vyslechli opět přes okno jídelny, nás velice potěšilo. Stejně jako rozkošné andělské dárky, které pro nás děti vyrobily. Moc děkujeme, děti, že jste si na seniory vzpomněly! foto 
Uskutečnil se další z našich koncertů přes okno. Do slavnostní adventní nálady nás zavedly něžné tóny Panovy flétny. foto 
Jelikož Mikuláš s čertem odmítli při vstupu do DDS předložit negativní covid-test, museli jsme se letos spokojit s nadílkou svépomocí. I tak klienty potěšila. foto 
Začal advent, je tedy nejvyšší čas zahájit vánoční přípravy. Při zdobení stromečku v jídelně přiložily za zvuku koled ruku k dílu šikovné klientky i domácí mazel Hugina. foto 
Málokterá negativní informace potěší tak jako negativní výsledek covid-testu. Už testujeme. Klienty i zaměstnance. foto 
I když nás epidemiologická opatření poměrně výrazně omezují, život v DDS se nezastavil ani v dobách covidu. Příbuzní chodí své blízké pozdravit alespoň přes sklo jídelny, kancelář sociálních pracovnic se proměnila v koloniál, kam si klienti chodí pro základní potraviny a školíme se aspoň přes internet. foto 
Když je člověku sto let, jdou na chvíli stranou strikní nařízení o zákazu návštěv. Milá paní M. Š., společně s paní starostkou Liptákovou Vám přejeme do druhé stovky pevné zdraví a nechť Vás neopouští Váš nezdolný optimismus i kondice. foto 
Po prázdninové pauze začaly zase naše oblíbené "dílničky" a čerstvé bylinky, s nimiž jsme pracovali, okamžitě provoněly celý domov foto 
Ani v srpnu jsme nezapomněli poblahopřát oslavencům, kteří se tohoto měsíce narodili foto 
Trio Zdeňka Marečka zpříjemnilo oslavu nejen červencovým jubilantům, ale všem klientům, kteří se na jejich vystoupení sešli foto 
Absolvovali jsme hezkou vycházku kolem Svitavy, abychom poznali nejbližší okolí domova foto 
Spolek Verbum et musica nám dal krásný dar, jímž chtěl poděkovat za nasazení personálu a trpělivost klientů během koronavirové pandemie. Zajistil vystoupení hereckých manželů Míši a Jiřího Danielových, kteří nás přišli potěšit pestrou směsí evergreenových melodií v profesionálním podání. Děkujeme. foto 
Konečně jsme se dostali k tomu, abychom společně oslavili jubileum všech oslavenců, na něž se během koronavirového nouzového stavu od března nedostalo. A aby ta oslava byla opravdu důkladná, zahráli nám k ní naši oblíbení Poutníci Old Boys. foto 
První kulturní akcí po dlouhé době bylo vystoupení country kapely Starý fóry. Za dodržení veškerých hygienických opatření jsme si z jídelny přes okno vyslechli optimistickou muziku, která nás přivedla zase na jiné myšlenky. foto 
S velkou chutí jsme se po nucené pauze vrátili k pohybovým aktivitám a zacvičili si s balony na čerstvém vzduchu na terase aspoň v malé skupince foto 
Díky Nadaci Charty 77 jsme získali tablet, s jehož pomocí můžete prostřednictvím aplikace WhatsApp kontaktovat svého příbuzného, který je v DDS umístěn na tzv. ošetřovatelské jednotce (viz  NÁVOD, JAK TELEFONOVAT )
Zejména teď, kdy i do parčíku DDS dorazilo jaro, je nám líto, že do něj nemůžeme na lavičku. Tak tu krásu aspoň hltáme očima zpovzdálí. foto 
V současnosti, kdy nemůžeme z domova na procházky, se ukazuje, jak moc se hodí velká terasa DDS. V dostatečných odstupech na ní můžeme užívat čerstvého vzduchu a jarního sluníčka. foto 
Celostátní zákaz vycházení z domovů pro seniory trvá už déle než měsíc. Tak není divu, že mnozí klienti už mají dlouhou chvíli. Moc nás proto potěšily optimistické vzkazy od dětí z obřanské Montessori školy Perlička. Třeba rozesmějí i vás. foto 
V souladu s nařízením ministerstva zdravotnictví jsme zahájili testování personálu domova na covid-19 foto 
Odpoledne operních melodií v podání sopranistky Barbory Ďubekové a tenoristy Pavla Fojta provázel zasvěceným komentářem od klavíru náš tradiční host - pan profesor Miloš Schnierer. Ovšem kromě opery si neodpustil na počest únorových oslavenců ani úvodní hudební vzpomínku na nedávného šedesátiletého jubilanta - divadlo Semafor. A na kulaté narozeniny jedné z oslavenkyň nezapomněla se sladkým dárkem ani paní starostka Klára Liptáková. foto 
Šikovné klientky v dílničce pomohly s přivoláním jara výrobou narcisků z krepového papíru. Kvůli takové kráse už jaro přijde určitě. foto 
Každodenní život v DDS přináší neustále nějaká překvapení. Třeba když se o klavírní koncert postará jedna z bývalých žaček naší klientky. foto 
Vyzvedli jsme si výsledek sbírky Spolu s vámi, organizované IKEA FAMILY. Všechny dodané lůžkoviny a ručníky dostanou druhou šanci k životu v DDS i ve Ville Martha, kde budou sloužit našim klientům. Děkujeme. foto 
Fotograf a pedagog Jiří Víšek zahájil výstavu inscenovaných portrétů brněnských osobností, jejichž fotografování se zabývá už několik desítek let. Chodbu v přízemí DDS tak nějaký čas teď budou zdobit vtipné fotografie Bolka Polívky, Otakara Motejla, Gustava Broma a dalších, kteří Víškovi pózovali. foto 
Sbormistryně pěveckého uskupení Boni discipuli Kaya Havelková nám přišla povyprávět o úspěšném hostování tohoto tělesa na nedávné přehlídce v Německu. Se zájmem jsme na videu zhlédli jejich energické vystoupení v jednom z drážďánských kostelů. foto 
Lednovým jubilantům, mezi nimiž byly i dvě oslavenkyně, kterým by nikdo nehádal devět křížků, přišlo pogratulovat Duo Irmix i maloměřický místostarosta Stanislav Dvořák. A po delší době se dostalo i na manželský tanec. foto 
Zejména obyvatelky DDS projevily zájem o přehlídku prvorepublikové módy, kterou pro nás připravila její sběratelka. Jídelnou se tak nesla elegance dávno zašlých časů, na něž všichni přítomní při obdivování řemeslné kvality zpracování oděvních doplňků rádi zavzpomínali. foto 
Ke krásným tradicím našeho domova patří novoroční koncerty v podání filharmoniků. Nádherné melodie od barokních mistrů přes operetní árie až ke klasikům 19. století nám přinesli houslisté Jakub Výborný, Bohumír Strnad a prof. Jan Král, který celý koncert úžasným působem provázel hrou na klavír i slovem. Krásná tradice, tyto novoroční koncerty... foto 
L. P. 2019
Poslední den roku 2019 se opravdu vyvedl. Zejména díky Ježíškovým vnoučatům, která nám zajistila vystoupení kouzelníka a cimbálovky Dolava. foto 
Tradiční štědrovečerní oběd se zamyšlením paní ředitelky všechny naladil na tu správnou atmosféru nejkrásnějších svátků v roce. A jelikož k Vánocům patří i ovoce, dostali jsme ho od paní starostky Kláry Liptákové dost pro všechny. foto 
K adventu patří také zastavení a duchovní rozměr. Do DDS ho vnesl na adventní pobožnosti brněnský biskup Církve československé husitské Juraj J. Dovala. foto 
Krásné melodie v podání členů Janáčkovy opery ND Brno, které s sebou přivedla Lenka Malinková, zpříjemníly prosincovým jubilantům oslavu jejich narozenin. Koncert byl zakončen společným zpěvem koled, vždyť nás na konci týdne čeká Zlatá neděle. foto 
V ergoterapeutické dílničce jsme pomohli na svět andělům foto 
Budoucí nutriční specialistky ze střední zdravotnické školy nás přišly poučit o zdravé výživě. Za chvíli se domovem linula vůně perníčků, které nám upekly. Společně s jejich spolužáky z prvního ročníku jsme si zazpívali koledy. foto 
Ježíškova vnoučata přišla rozdávat radost a úsměv mezi ty, kteří i přes datum v občance ještě věří na kouzlo Vánoc foto 
I v letošním roce si ve svém nabitém programu našel Mikuláš čas, aby potěšil klienty DDS foto 
Ředitelé tří institucí se sešli u plnění přání z projektu Ježíškova vnoučata: ředitelka Českého rozhlasu Brno Hana Ondryášová, ředitel Hvězdárny a planetária Jiří Dušek a generální ředitel Dopravního podniku Miloš Havránek. Ten nás dokonce osobně nízkopodlažním autobusem na Kraví horu přivezl. Byla to moc povedená akce a všichni obyvatelé DDS si připravený program moc užili. Děkujeme! foto 
Listopadových jubilantek nebylo moc, o to upřímnější bylo přání pevného zdraví a o to víc se také Poutníci Old Boys snažili, aby si společnou oslavu všichni užili foto 
Přestože nás Štědrý den čeká až za měsíc, začala už v DDS nadělovat Ježíškova vnoučata. Děkujeme. foto 
Vlastnoruční výroba sněhuláků je osvědčený recept na přilákání zimy foto 
Nutriční specialistky nám ještě předtím, než odmaturují, přišly popovídat novinky ze zdravé výživy a připomněly nám vůni a podobu známého koření foto 
Měsíc říjen je, zdá se, zárukou dlouhověkosti. Několik jubilantek z tohoto měsíce už vyhlíží stovku. Nebo že by to bylo pohodovou hudbou v podání Tria Zdeňka Marečka? foto 
Navštívilo nás Divadlo bez pravidel a z jejich kufru se začaly vynořovat rekvizity, které nás zavedly do vzpomínek foto 
Výroba věnců z podzimních přírodnin nás bavila a na výsledku je to snad znát foto 
S chutí a optimismem jsme si vyslechli přednášku, která nás přesvědčila, že radovat ze života se dá v každém věku foto 
S Karlem Gottem jsme se rozloučili poslechovou hodinkou, během níž jsme poslouchali jeho hity z 60. let foto 
Zářijovým jubilantům přišlo zahrát jazzové trio Lilian and The Pilgrims foto 
Jedno slunečné dopoledne raného podzimu jsme se vypravili po stopách lišky Bystroušky do lesů nad Bílovicemi. Od zasvěceného průvodce jsme se dozvěděli řadu zajímavostí, ovšem největší dojem na nás udělal vepřík Chrocht se svým harémem a potomstvem. foto 
Jedno krásné odpoledne babího léta jsme využili k opékání špekáčků v parčíku domova. Chutnou uzeninu jsme si za poslechu pamětnických melodií všichni užili. foto 
Po prázdninové pauze jsme se vrátili k tradici společných dopoledních cvičení - s novou cvičitelkou, ale nezměněným zápalem. foto 
K létu patří trampské písně, tak byla snadná volba, koho pozvat na oslavu srpnových jubilantů. Skupina Poutníci Old Boys opět nezklamala a vrátila všechny přítomné ve vzpomínkách do časů vandrů, táboráků a dálek. foto 
Přátelé z nedávno otevřené Villy Vlaďka, v níž jsou poskytovány krátkodobé odlehčovací pobyty, nás pozvali na návštěvu. Rádi jsme se jeli podívat, už proto, že jsme se tam setkali se starými známými. foto 
Červencoví jubilanti se sešli, aby společně s ostatními jubilanty oslavili své narozeniny. A co by to bylo za oslavu, kdyby na ní nehrála hudba? Tentokrát v podání Dua Irmix. foto 
Vyrazili jsme na výlet do sesterské Villy Martha v Hrušovanech u Brna, kde nám kromě stolové výzdoby připravili i úžasný meruňkový program: táče, moučníky, domácí zmrzlinu i pohankové dezerty. Mňam! foto 
Patnáctého července v patnáct hodin jsme si připomněli patnácté výročí otevření DDS. Pamětníci vzpomínali, hosté blahopřáli a všechny potěšili zpěváci ze sboru Choirchestra. Nechyběla sladká pozornost od paní starostky Kláry Liptákové a svícen od našich přátel z lipské Diakonie. Nechť jeho světlo svítí DDS do dalších 15 let. foto 
Zase po čase nás (a zejména červnové jubilanty) přišli potěšit pánové z Tria Zdeňka Marečka foto 
Hudecká muzika Koštýř nám dala při oslavě květnových jubilantů okoštovat z pestré nabídky lidových písní. Jednomu z jubilantů, který se v obdivuhodné kondici dožil polokulatého výročí, přišla pogratulovat dokonce i starostka městské částí Klára Liptáková. foto 
Díky Ježíškovým vnoučatům jsme podnikli cestu na Brněnskou přehradu, po níž jsme se plavili až k hradu Veveří. Díky soukromé dárkyni, která zajistila bezbariérový autobus, a oblastnímu sdružení ODS, které zajistilo pronájem lodi, jsme prožili krásný výlet, na nějž budeme ještě dlouho vzpomínat. foto 
Po měsíci se k nám vrátili Poutníci Old Boys, aby popřáli dubnovým jubilantům a nejen oslavence, ale i nás ostatní přesvědčili, že ještě nepatří do starého železa foto 
Velkou radost nám udělala návštěva poníka Bobše a kozlíka Karlíka, které si mohli pohladit i klienti, kteří se nedostanou z lůžka foto 
Dozvuky velikonoční nálady v nás vyvolal velikonoční koncert v podání Martina Jakubíčka a jeho přátel z Tria od sv. Jakuba foto 
Jindy poklidnou atmosféru Domu důstojného stáří "narušila" početná skupina zdravotních klaunů, kteří k nám vtrhli, aby splnili jedno z přání Ježíškových vnoučat foto 
Po čase jsme si zase užili blahodárný účinek canisterapie v podání nerozlučné dvojice - fenky Coffee a psa Fida foto 
Navštívily nás dentální hygieničky ze střední zdravotnické školy, aby nás seznámily se současnými trendy péče o chrup foto 
Na cestu proti toku času nás vzali Poutníci Old Boys, kteří přišli zahrát jubilantům měsíce března. Trampské evergreeny, country klasika i jejich vlastní tvorba potěšily všechny přítomné a všem přítomným spustily v hlavě proud vzpomínek. foto 
Pravidelný trénink paměti pod vedením cestifikované lektorky, který nám nadělila Ježíškova vnoučata, obnáší i propojování psychických a pohybových aktivit foto 
Ti, kteří se nemohli osobně zúčastnit postní bohoslužby sloužené v židenickém Chrámu Spasitele, si ji s chutí připomněli z internetového záznamu České televize foto 
V dílničce jsme se zabývali něčím, co by se při troše fantazie dalo nazvat vytvářením jarních ikeban foto 
Barevný papír v šikovných rukách našich klientek se pokusil zastoupit sluníčko při jarní výzdobě jídelny foto 
Oslava únorových jubilantů byla pestrá. Oči přítomných potěšily obrazy Martiny Trchové a uši zase písně Heleny Vondráčkové, Evy Pilarové a Marie Rottrové v podání Blondie Jane. foto 
Když zima nepustí ze záhonů živé květiny, musíme si v dílničkách floristiky vypomoci s florou textilní. foto 
Slavnostně vyzdobená jídelna zase po čase zažila oslavu velkého výročí, neboť jedna z lednových jubilantek slavila trojciferné narozeniny. S přáním pevného zdraví a životního optimismu přispěchalo s pohodovými jazzovými standardy i trio Lilian and The Pilgrims. foto 
Pod dohledem zkušené instruktorky jsme rozbalili dárek od Ježíškových vnoučat: první hodinu tréninku paměti, který všechny přítomné velice zaujal foto 
Na jaro to za okny zatím moc nevypadá, tak jsme se v ergoterapeutické dílničce rozhodli ten jeho příchod trochu přivolat foto 
K dlouholeté tradici DDS patří lednový koncert Nostalgia Quartetu. Ani letos nezapomněli filharmonici přijít s přijemnými melodiemi, které mnohé posluchače vrátily do mládí a nastarovali všechny do nového roku. foto 
L. P. 2018
Poslední den roku 2018 jsme všichni oslavili v jídelně našeho domova za doprovodu tanečních melodií v podání Dua Irmix a celí rozehřátí ukázkami temperamentního flamenca foto 
Štědrovečerní pozdní oběd se stal pro obyvatele DDS příležitostí k setkání. Po zamyšlení paní ředitelky nastalo obdarovávání. Paní starostka Ing. Klára Liptáková měla co dělat, aby unesla obrovský dort, který nám přinesla, následovalo slavnostní hodování a dárečky od Betanie - křesťanské pomoci všem přítomným. foto 
Ztišení a zamyšlení vnesla do modlitebny DDS adventní odpolední pobožnost brněnského biskupa Cirkve československé husitské Juraje J. Dovaly foto 
Za prosincovými jubilanty přišla po čase paní Lenka Malinková se svými přáteli, aby nejen oslavencům, ale i ostatním obyvatelům DDS zpříjemnili čekání na Vánoce. S kolektivním dárkem - tréninkem paměti - přišlo další Ježíškovo vnouče a celé odpoledne zakončil společný zpěv koled. foto 
Členky Divadla Kufr nám přijely předvést tradiční Vánoční hru o narození Ježíška. Vtipného představení se zpěvy se zúčastnili i někteří klienti a pracovníci DDS. Moc jsme se nasmáli a na konec i společně zazpívali koledy. A pochutnali jsme si na výtečných vánočkách, které pro nás napeklo Ježíškovo vnouče. foto 
Zpříjemnit adventní odpoledne nám přišlo okteto Capella Minima. Klasické i populární skladby v jejich brilantním podání, stejně jako závěrečné společně zapívané koledy všechny přítomné zahřály u srdce. foto 
Se svým vánočním programem nás přišly potěšit šikovné děti z MŠ Cacovická foto 
Slavnostní atmosféra blížících se Vánoc zavítala i do pravidelné dílničky, v níž se tentokrát vyráběli andělé foto 
Po roce se do domova vrátil Mikuláš i se svým sympatickým doprovodem, aby všem klientům bez rozdílu připomenul krásnou tradici začátku adventu. Někdo jeho návštěvu řešil úsměvem, jiný pokorným zpytováním svědomí, někdo zas peřinou přes hlavu. foto 
Zábavné odpoledne plné deskových her a zpívání nám v rámci pokračování úspěšného projektu Ježíškova vnoučata připravili pracovníci společnosti M Computers. A až ze středních Čech dorazilo další vnouče, aby nám přivezlo krabici cukroví a finanční příspěvek na kulturní program při silvestrovské oslavě. foto 
Zájem Ježíškových vnoučat o konání dobrých skutků neochabuje. Všichni klienti se dočkali ročního předplatného časopisu Květy, paní Marie dárku speciálního - poukazu na kadeřnické služby a paní Galina spotřebního materiálu na její milované vyšívání. foto 
Muzikolog Miloš Schnierer nám i letos přivedl zástupce muzikální rodiny Hozových - barytonistu Tadeáše Hozu. Nádherné melodie různých žánrů od maďarských čardášů, operních árií, přes čísla operetní, provázené zasvěceným výkladem, zpříjemnily odpoledne nejen listopadovým jubilantům, ale všem přítomným. S chutí jsme si pak společně všichni zazpívali koledy. foto 
Šikovní hendikepovaní cvičenci nám přímo v jídelně předvedli na improvizovaném koni paravoltiž. Tajil se nám dech nad některými předváděnými akrobatickými kousky, které se normálně provádějí přimo na hřbetě koně. foto 
Ježíškova vnoučata zase nadělovala. Paní Jitka, jíž každou chvíli honí mlsná, se nemohla vzpamatovat z milé návštěvy, která jí přinesla tašku plnou pamlsků a domácí bábovku k tomu. "Vy jste snad převlečení andělé," pronesla a není se co divit, že přítomní měli v té chvíli slzičky na krajíčku. Odpoledne nás také navštívil radní David Grunt z ODS a soukromá dárkyně, aby nám předali společný kolektivní dar - jarní výlet na přehradu a plavbu lodí po ní. Všem Ježíškovým vnoučatům moc děkujeme. foto 
Početná skupinka klientek DDS si vyzkoušela pod vedením zkušené lektorky meditativní zpěv manter foto 
Po čase za námi zavítal Emil Machain z brněnské konzervatoře se svými žáky, aby si vyzkoušeli hudební vystoupení před kritickým publikem foto 
Přišel podzim a tak by byla škoda nechat ležet ladem listy, s jejichž obarvením si dal takovou práci foto 
Při pobožnosti, kterou v modlitebně DDS sloužila sestra farářka Sandra Silná, jsme se zamysleli nad svými kořeny a vzpomněli zesnulých blízkých foto 
Mezi říjnovými jubilanty byla i nejstarší obyvatelka DDS, které by její věk rozhodně nikdo nehádal. Ani naši přátelé z folkórního souboru Stará Líšeň, kteří si zakládajó na tradicách spojených s Líšňó. foto 
S velkým zájmem jsme si na výstavišti prohlédli výstavu Alfons Mucha - Dva světy. Obdivovali jsme monstrózní rozměry pláten Slovanské epopeje i miniaturní filigrán Muchových grafik. foto 
Mnohokrát nám v uplynulých letech pan Klučka hrou na klávesy a svými vtipnými prupovídkami udělal radost při oslavě jubilantů. Tentokrát jsme naopak udělali radost my jemu zapůjčením nevyužitého elektrického skútru z majetku Betanie. foto 
To, že psí láska může i léčit a lepšit náladu, jsme si ověřili, když nás navštívil Fido a Coffee. Sociální pracovnice Gábina nás seznámila se svými psími kumpány a my doufáme, že u nás nebyli naposled. foto 
Pravidelná dopolední rehabilitační cvičení jsou tak populární, že se asi budeme muset zamyslet nad probouráním nějaké zdi jídelny, aby se na ně všichni zájemci vešli. Málokdo, pokud to jen trochu jde, si nechá ujít možnost protáhnout systematicky celé, mnohdy i trochu bolavé tělo. foto 
Opět se za námi po čase vrátil náš starý známý - falabella Emil, tentokrát i se svým psím kamarádem Piškotem. A stejně jako při první návštěvě nezapomněl Emil ani na klienty, kteří se nedostanou z postele, a výtahem je přijel potěšit až k lůžku. A opět, stejně jako před rokem, po jejich odjezdu v domově zůstala dobrá nálada a veselá vzpomínka. foto 
Mezinárodní den seniorů jsme oslavili krásným podzimním výletem do Lipky na pracoviště Jezírko u Soběšic. Nejen, že jsme se hodně dozvěděli o ochraně přírody, ale vyrobili jsme si i malý dáreček. foto 
Naše seniorky si jednoho slunečného odpoledne v jídelně ověřily, že ještě nezapomněly upéct výtečný jablečný závin foto 
Oslava zářijových jubilantů stála zato. Nestává se často, abychom blahopřáli k 99. narozeninám, jak tomu bylo v případě paní M. K. Ale i s ostatními oslavenci jsme si za zvuku evergreenových melodií v podání Dua Špalek přiťukli na pevné zdraví. foto 
Blíží se první podzimní den, tak je potřeba se na jeho příchod důkladně připravit foto 
Jídelna plná obyvatel DDS si vyslechla poutavé vyprávění paní ředitelky o její prázdninové cestě po Pobaltí foto 
Navštívili jsme naše přátele v hrušovanské Ville Martha. Strávili jsme s nimi u bohatě prostřeného stolu pod košatou lípou krásné letní odpoledne s melodiemi nesmrtelného Elvise. foto 
Zorganizovali jsme další kolo memoriálu I. Čapkové v Člověče, nezlob se. Hráčky uskrkávaly kávu a čekaly, až jim padne šestka. Všichni se zabavili, jako by jim bylo o takových pětasedmdesát let méně. foto 
Klienti narození v srpnu oslavili výročí svého narození s doprovodem Dua Irmix. Gratulace od starosty MČ Brno-střed Martina Landy se dočkali manželé Šimkovi, kteří spolu životem putují od svatby už šedesát let. foto 
Oslava červencových jubilantů se musela odehrát za staženými žaluziemi, protože slunce na obloze opět předvádí, co dokáže. Nás v jídelně však rozehřívají trampské evergreeny v podání Poutníků Old Boys. foto 
Čtrnácté výročí otevření DDS se neslo v tradičním duchu slaných i sladkých dobrot, ovoce, vzpomínání, přátelských setkání a zpívání lidovek foto 
Trio Zdeňka Marečka zahrálo nejen červnovým jubilantům, ale všem obyvatelům DDS k dobré pohodě foto 
Jubilanti měsíce lásky si zazpívali a zavzpomínali na písně mládí s Duem Irmix foto 
Přišly nás potěšit šikovné děti z MŠ Cacovická a o den později ze ZŠ Hamry. Jejich veselé vystoupení se nám moc líbilo. foto 
Jedno slunečné květnové dopoledne jsme si vybrali vánoční dárek od Ježíškových vnoučat, respektive brněnského oblastního sdružení ODS - výlet do Senetářova nízkopodlažním autobusem. Všem účastníkům se návštěva Muzea perleťářství a tradičního bydlení i prohlídka protějšího proslulého kostela sv. Josefa, který i po půl století působí svěže moderně, moc líbily. foto 
Opět se jídelnou nesl smích, hrkot hracích kostek a klepání figurek po hracím plánu. Hrajeme Člověče, nezlob se a opravdu se nezlobíme. foto 
Voňavou dekoraci si vyrobily klientky v dílničce floristiky. Přinesly si tak vyslance jara přímo do svých pokojů. foto 
Poslední dubnový den se nesl v duchu úsměvů, písní Poutníků Old Boys, vůně grilovaných špekáčků. Na pálení čarodějnic tak nakonec nedošlo. foto 
Zvuk keyboardu a saxofonu v podání Dua Špalek rozezvučel jídelnu DDS při oslavě dubnových jubilantů foto 
Do podivuhodného světa květů a včel nás ve své přednášce zavedl docent Vladimír Ptáček z přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity foto 
Ivan Knos, který nás v minulosti už mnohokrát na svých přednáškách seznamoval s krásami přírody i kouzlem myslivosti, nám tentokrát odhalil překvapivá fakta z rodinné tradice a rozvyprávěl se o svém otci - zvonaři. Kromě spousty zajímavostí o odlévání zvonů nám promítl i historický televizní dokument o otcově díle. foto 
S filosofickým přesahem lidského poznání v oblasti astronomie nás seznámil profesor Mojmír Šob ve své přednášce "Řád ve vesmíru a v člověku" foto 
Březnovým jubilantům přišlo poprvé zahrát Duo Špalek. Jelikož šířilo pohodu a dobrou náladu, určitě u nás nebylo naposled. foto 
Při dalším turnaji v Člověče, nezlob se! jsme se dobře pobavili a nezlobili jsme se ani trochu foto 
Vernisáží začala další výstava v naší chodbové galerii. Tentokrát jsou k vidění fotografie z cest i z ateliéru Ladislava Nejezchleba. foto 
Právě ukončenými zimními olympijskými hrami byl inspirován maškarní bál, na nějž přijeli i přátelé z hrušovanské Villy Martha. Nechyběl vědomostní kvíz ani Kokosy na sněhu, Rozteklý sněhulák, Roztleskávačka, Dramatická scéna z laviny či svůdné reprezentantky v curlingu a hokeji. K dobré pohodě nám zahrálo Trio Zdeňka Marečka. foto 
Zavítala k nám Lenka Malinková se svými přítelkyněmi, aby nám zpříjemnily únorové odpoledne. Zejména však únorovým jubilantkám, kterých se tento měsíc "urodilo" opravdu hodně. A hlavně takových, kterým by jejich věk opravdu nikdo nehádal. foto 
V hráčské doupě plné hazardu a vypjatých emocí se proměnila jídelna DDS, když se v turnaji karetních her rozdaly čertovy obrázky. foto 
Na vlnách Rýna a Mosely jsme se ocitli při sledování cestopisného dokumentu, který vlastními zážitky z plavby okořenila paní ředitelka foto 
Hudební matiné, které si pro nás s pedagogy a studenty JAMU a konzervatoře připravila paní Eva Šlapanská, zpříjemnilo lednové odpoledne nejen oslavenkyním, které mají v tomto měsíci narozeniny, ale všem obyvatelům DDS foto 
Za oknem tiše padá sníh a vytváří tak idylickou kulisu napínavým soubojům prvního mistrovství DDS v Člověče, nezlob se foto 
Ke stálicím novoročního kulturního programu v DDS patří vystoupení Nostalgia Quartetu. I tentokrát jsme strávili s ragtimem a jazzovými standardy v úpravě pro smyčcové komorní těleso příjemné odpoledne. foto 
L. P. 2017
Poslední pátek před Silvestrem do DDS zavítal kouzelník se svou asistentkou. Předvedl triky, některé nás naučil a zase odjel. K dobré zábavě nám pak zahrála muzika Koštýř, s níž jsme si zazpívali lidovky. foto 
Štědrý den v DDS byl opravdu štědrý. Po krátkém zamyšlení paní ředitelky následovala květinová gratulace paní starostky a tradiční bramborový salát s řízkem. Každý účastník společné časné večeře ještě odnesl drobný dárek, který mu bude tento den připomínat po celý rok 2018. foto 
Po roce nás opět navštívil profesor Miloš Schnierer a společně s ním přišla sopranistka Helena Hozová. Přednesli několik operních árií, jimiž zpříjemnili prosincovým jubilantům oslavu jejich narozenin. Důvod k radosti však měli i ostatní obyvatelé DDS, neboť nás kromě umělců navštívila další Ježíškova vnoučata, aby předala kolektivní dar - mobilní ohniště. Slíbili jsme jim, že si na ně v létě vzpomeneme, až na něm budeme opékat špekáčky. foto 
Zamyšlení o smyslu života, ztišení a duchovní rozměr do předvánočních příprav přinesla adventní pobožnost, kterou v modlitebně DDS sloužil brněnský biskup Církve československé husitské Juraj J. Dovala foto 
Budoucí nutriční specialisté ze SZŠ Merhautova nám přišli zazpívat koledy a přinesli nám velice chutné, nutričně vyvážené dárečky. Zároveň nás navštívilo další Ježíškovo vnouče, paní Špičáková, která všem obyvatelům DDS darovala roční předplatné časopisu Květy. Děkujeme. foto 
Vánoce jsou až za dva týdny, přesto už nyní dostáváme dárečky. Převzali jsme si tzv. sociální automobil, jenž bude sloužit k převozu klientů našich zařízení k lékaři nebo na úřady. Složili se na něj sponzoři, které zajistila agentura Kompakt. Děkujeme za velkorysý dar. foto 
Když chceme vidět perfektně připravenou besídku, roztomilou drobotinu ve stylizovaných krojích, pozveme si děti z MŠ Veslařská. Ani tentokrát děvčata a chlapci z Pisárek nezklamali. A ještě nám přivezli vlastnoručně vyrobené keramické dárečky. foto 
Navštívil nás Mikuláš se svými kolegy. Všichni klienti byli patrně celý rok hodní, protože jejich početní stav zůstal po odchodu návštěvy nezměněn. Každý navíc dostal od anděla něco na zub. foto 
Naši klientku paní doktorku Y. N. čekalo další milé překvapení, když ji navštívila paní Eva z Olomouce, další dárkyně z projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Přivezla jí kosmetiku a cigarety, bez nichž si ani neumí paní doktorka představit hezký den. foto 
Nestává se často, aby umělec, jehož díla v naší chodbové galerii vystavujeme, sám také na vernisáži této výstavy umělecky vystupoval. Na konci listopadu jsme takové štěstí měli. Bývalá členka Janáčkovy opery Lenka Havlíková nám nejen představila svoje křehké kresby, ale doprovodila se i sama zpěvem. Aby na to nebyla zas tak úplně sama, pomohla jí ještě její kolegyně Lenka Malinková a u klavíru Jitka Houfová. foto 
Během nucené odstávky dodávky elektrického proudu v domově jsme si udělali nízkopodlažním autobusem dopravního podniku výlet do rajhradského kláštěra do Památníku písemnictví na Moravě. Kromě končící expozice o Josefu Kainarovi jsme navštívili půvabnou výstavu o módě meziválečného období. A nedalo nám to, abychom si v tamním fotografickém koutku nezahráli na hvězdy předválečného filmu. foto 
Aby se pravidelné aktivizační cvičení ozvláštnilo, pořídili jsme si rehabilitační gumy. A i když se do nich některé cvičenky napoprvé trochu zamotaly, určitě si rádi cvičení s tímto tělocvičným náčiním brzy zopakujeme. foto 
Dalším dárcem z projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata byla brněnská ODS. Její představitel Libor Šťástka nám přinesl kolektivní dar - poukaz na výlet autobusem. Už se těšíme, až na jaře bude vysvitne slunce a my vyrazíme na výpravu do Senetářova. Slavnostní atmosféru předání daru podtrhlo vystoupení žáků obřanské Mezinárodní Montessori Základní školy Perlička. foto 
Když jde o oslavu narozenin, neděláme rozdíl, jestli jde o trvalého klienta, nebo o oslavence, který je u nás jen na odlehčovacím pobytu. Oslavit výročí je třeba tak jako tak. A je-li na blízku i Jan Vyzina a jeho klávesy, je zaděláno na veselou oslavu listopadových jubilantů. foto 
Překvapivě brzy se v akci Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata našel dárce, pan Tomáš, který splnil naší klience, paní Yvoně, její vánoční přání. Takže nyní si bude moci paní Yvona sama měřit krevní tlak i několikrát denně. Jako bývalá lékařka si určitě bude s obsluhou nového digitálního tlakoměru vědět rady. foto 
vdv.jpg, 6,4kBVýbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové projevil dobrou vůli a poskytl nám příspěvek na nákup stavěcího elektrického zvedáku. Ocení ho zejména imobilní klienti a naše rehabilitační sestra, neboť s jeho pomocí budou moci společně nacvičovat vstávání do stoje. Zvedák jsme v polovině listopadu převzali a těšíme se na stovky a tisíce zvedů, s nimiž nám pomůže. Děkujeme, paní Olgo.
Při svitu svíček za doprovodu renesančních melodií jsme vyslechli poezii Williama Shakespeara i zajímavosti z jeho života. Průvodkyněmi světem nesmrtelného dramatika a básníka nám byly Pavla Váňová a Daniela Velebová. foto 
Po čase nás navštívili Poutníci Old Boys, aby nejen říjnovým jubilantům, nýbrž všem obyvatelům DDS zpříjemnili trampskými evergreeny podzimní odpoledne foto 
Pohodové odpoledne za doprovodu melodií v podání Jana Vyziny jsme prožili při oslavě narozenin jubilantů, kteří se narodili v měsíci září foto 
Delegace z ÚMČ Brno-sever i z Maloměřic přišly pogratulovat paní Vojtěšce B. k jejímu neuvěřitelnému životnímu jubileu - 105. narozeninám foto 
Srpnové oslavence přišel potěšit svérázným nářečím soubor Stará Líšeň foto 
S potěšením jsme přijali pozvání do hrušovanské Villy Martha, kde pro nás byla ve stínu staleté lípy připravena zahradní slavnost foto 
Jelikož mezi červencovými jubilanty byli i dva oslavenci, jímž do stovky chybí pouhé jedno desetiletí, přišla tentokrát mezi nás i starostka Klára Liptáková. Hašlerovky, lidovky i trampské písničky si pak všichni s chutí zazpívali za doprovodu neúnavného Jana Vyziny. foto 
Oslava třináctého výročí otevření Domu důstojného stáří se vydařila nejen díky krásnému počasí, známým lidovkám, ale i sladkému daru MČ, který nám přinesla starostka Klára Liptáková foto 
Žhavé flamenco ve žhavém odpoledni do domova přinesl společně se svou dcerou Veronikou kytarista Petr Vít. Ovšem největším překvapením byla návštěva neuvěřitelně trpělivého falabelly Emila, z níž měli radost zejména klienti z ošetřovatelské jednotky. foto 
Zajímavosti ze života Antonína Dvořáka i ukázky z jeho tvorby nám přednesla klavíristka Daniela Velebová foto 
Po poslední dílničce floristiky rozkvetly na stolech v jídelně DDS nádherné, už skoro letní kytice foto 
Lidovky, trampské písničky i evergreeny, každý si mohl vybrat z hudební nabídky Jana Vyziny. Přišel zahrát a zazpívat nejen květnovým jubilantům, ale všem obyvatelům DDS. foto 
Společně s přáteli z Villy Martha jsme se v rámci dobrovolnického dne Give & Gain Day 2017 zúčastnili výletu do Lamacentra v malebném prostředí Hádů. Budeme dlouho vzpomínat na krmení lam a roztomilá kůzlátka a ovečky. foto 
Sluníčko nás tentokrát vylákalo s pravidelným kondičním cvičením na terasu domova foto 
Děti ze školky na Proškově náměstí přišly nejen maminkám, babičkám a prababičkám zpříjemnit jejich blížící se svátek foto 
Cestou na Petrovy kameny se v DDS zastavily čarodějnice, aby poblahopřály dubnovým jubilantům, mezi nimiž byla i dvě krásná kulatá výročí. K dobré pohodě a společnému zpěvu nám trampskou a country klasiku zahráli naši staří známí Poutníci Old Boys. foto 
Žáci ze ZUŠ Slunná nám přijeli předvést, co se už naučili. Jejich muzikálnost a spontánní projev nás rozehřály tak, že jsme zapomněli na poletující sněhové vločky za okny. foto 
Divadelní publicistka Eva Šlapanská k nám přivedla své přátele z Nového operetního Studia, kteří nám krásnými operními a operetními melodiemi zpříjemnili slunečné odpoledne. Vystoupení, které bylo věnováno někdejšímu obyvateli DDS, sólistovi operety Státního divadla Brno Antonínu Julínkovi, zároveň odstartovalo novou výstavu mandal Magdy Králové v naší galerii.  foto 
Ženy z pěveckého sboru při židenickém Sokolu nám přišly zazpívat a potěšit nás krásnými písněmi foto 
Záhony rozkvetlých narcisů před vchodem do DDS oznamují všem, že jaro je konečně tady foto 
Slunečné jarní odpoledne zpříjemnila nejen březnovým jubilantům operní pěvkyně Lenka Malinková se svými přáteli foto 
Cvičení s balony je oblíbenou součástí dopolední aktivizace pod vedením rehabilitační sestry foto 
V dílničce si pod vedením floristky Markéty Jirgalové klientky vyrobily jarní výzdobu svých bytů. foto 
Na počest lednových a únorových jubilantů jsme si uspořádali Kloboukový bál, při němž se dostalo na nejroztodivnější pokrývky hlavy. Zatancovat si na veselé melodie v podání Jana Vyziny přijeli i naši přátelé z hrušovanské Villy Martha. foto 
Po kulturním půstu zapříčiněném prevencí před chřipkovou epidemií se jídelnou DDS opět rozezněly tóny. Přinesli nám je studenti Konzervatoře Brno, které přivedl jejich pedagog Emil Machain. foto 
Nostalgia Quartet nám na tradičním koncertě přinesl energický start do nového roku v rytmu ragtimových melodií foto 
L. P. 2016
Veselá nálada vládla v DDS i na závěr roku 2016, kdy nás přišlo pobavit Trio Zdeňka Marečka podporované sólistkou Huginkou. foto 
Na Štědrý den nás navštívila starostka Klára Liptáková s místostarostou Stanislavem Dvořákem a kromě srdečného přání nám přinesla obrovský dort plný šťavňatého ovoce. Společně jsme vyslechli ředitelčino zamyšlení, pochutnali si na slavnostním obědu a dostali drobné dárky. foto 
Pravidelně nás v předvánočním období navštěvuje profesor Miloš Schnierer z JAMU, aby nám představil nějakého svého úspěšného absolventa. Tentokrát s sebou přivedl sopranistku Helenu Hozovou, která nejen prosincovým jubilantům zpříjemnila adventní očekávání operními a operetními áriemi. foto 
Dvě desítky šikovných dětí z mateřské školy na nedalekém Proškově náměstí všechny posluchače nadchly svým energickým vystupováním, zpěvem koled a recitací básniček s vánoční tématikou. Takto šikovné děti se na Štědrý den pod stromečkem určitě dočkají hromady dárků. foto 
Žáci Autistické školy na Štolcově ulici nám svým vystoupením přinesli pokojnou atmosféru nadcházejících Vánoc foto 
Šikovné děti z MŠ Veslařská nám předvedly vánoční pásmo, zkrášlily chodbu výtvarnými výtvory a ještě nám rozdaly vlastnoručně vyrobené dárečky z keramiky, jimiž potěšily i klienty, kteří se nemohli podívat na jejich vystoupení. Děkujeme :-) foto 
Návštěva Mikuláše s jeho tradičními společníky přinesla do domova radost, smích, ale i obavy z pekelníků a zpytování svědomí. foto 
Listopadových jubilantů nebylo moc, ovšem temperamentní vystoupení kytaristy Petra Víta i s tanečním doprovodem zahřálo všechny obyvatele DDS ohnivými flamenkovými rytmy. foto 
Život v DDS přináší okamžiky radostné i ty smutné. Ovšem v křesťanském společenství přátel je i poslední rozloučení naplněno smířením a nadějí. foto 
Účastníci besedy s paní ředitelkou se společně s ní ocitli na plavbě mezi pěti zeměmi kanálem La Manche foto 
Průměrný věk říjnových jubilantů byl úctyhodných 92 let. Přesto při oslavě jejich narozenin nebyla nouze o veselé písničky a příjemnou pohodu. foto 
Jídelna plná klientů si se zájmem vyslechla vyprávění paní ředitelky o její nedávné cestě po švýcarských domovech pro seniory. Jednu věc jim můžeme závidět - ten výhled z okna na alpské velikány. foto 
Půvabným nářečím přišli poblahopřát zářijovým jubilantům členové souboru Stará Líšeň. Společně s nimi si pak lidovky zazpívali nejen oslavenci, ale všichni přítomní. foto 
Starostové MČ Brno-sever Martin Maleček a Maloměřic Vlastimil Břicháček přišli v den 104. narozenin poblahopřát nejstarší obyvatelce DDS paní V. B. k jejímu neuvěřitelnému životními jubileu. Moc jí blahopřejeme a přejeme jí pevné zdraví a smysl pro humor i do dalších let. foto 
Krásné letní odpoledne jsme prožili na zahradní slavnosti, kterou nám připravili naši přátelé z hrušovanské Villy Martha. Nabídli nám vlastnoručně vyrobené dobroty, grilované špekáčky a hlavně jsme si společně zazpívali lidové písničky. foto 
Oslava srpnových jubilantů byla o to slavnostnější, že jsme při ní pogratulovali dvěma klientům, kteří v tomto měsíci vstoupili do desátého desetiletí svého života foto 
Lektorka pohybové terapie Katka nám přišla poprvé ukázat svoji tříměsíční dceru Julianu. Tato milá návštěva všechny pravidelné účastnice cvičení moc potěšila. foto 
Tak jak k létu patří slunce, patří k němu už i tradiční výlet do areálu ASKO poblíž Brněnské přehrady, jehož se i díky městem podporovaného Seniorbusu mohlo zúčastnit opravdu hodně klientů z DDS i z Villy Martha foto 
Červencovým jubilantům přišel po delší době zahrát oblíbený a vtipný pan Klučka foto 
Dvanácté výročí otevření DDS si nenechaly ujít desítky hostů. Byli mezi nimi náměstek hejtmana Marek Šlapal, naši přátelé z Židovské obce Brno či z Asociace nestátních neziskových organizací JMK. Přišli i zájemci o umístění, aby si svůj budoucí domov prohlédli. K veselé náladě všech zúčastněných zahráli osvědčení Poutníci Old Boys. foto 
Nádherné letní počasí nalákalo klienty k pravidelné hodince dopoledního společného cvičení ven, na terasu domova foto 
Společnost červnových jubilantů byla opravdu košatá a tak se tradiční oslava narozenin podpořená kolektivním zpěvem za doprovodu pana Vyziny vydařila foto 
Pravidelným účastníkem kulturního života v DDS je smíšený pěvecký sbor Boni Discipuli včetně nejmladší generace zpěváčků. Sbor tentokrát kvůli úrazu sbormistryně výjimečně (a výborně) řídila jedna z jeho členek. foto 
Úžasně šikovné studentky Konzervatoře Brno nám přišly zpříjemnit operními ariemi středeční dopoledne foto 
Nejen květnoví jubilanti, ale všichni obyvatelé DDS si s chutí zazpívali s lidovou muzikou Koštýř foto 
Pracovníci Betanie vyrazili na Vysočinu do domova v Mitrově, kam se jeli podívat, jak se o klienty pečuje tam foto 
Na besedě s Vítem Mádrem, autorem letošního kalendáře Betanie i děl momentálně vystavených v přízemí DDS, se účastníci dozvěděli spoustu zajímavostí ze zákulisí reklamní fotografie a vzniku artefaktů volné tvorby foto 
Pravidelnou součástí života je dopolední aktivizační cvičení, při němž se po vedením rehabilitační sestry pokaždé sejde plná jídelna klientů foto 
Děti ze školky na Proškově náměstí nezapomněly na babičky z Domu důstojného stáří a přišly jim poblahopřát k nadcházejícímu Svátku matek foto 
Počasí se nakonec umoudřilo a tak se letošní čarodějnický rej vyvedl. Klienti i děti si zasoutěžili, vzduchem se nesla vůně opékaných uzenin a tóny písní v podání skupiny Poutníci Oldboys. foto 
Oslava narozenin klientů, kteří mají ve svém rodném listě uveden měsíc duben, byla umocněna dvěma kulatými životními jubilei. Sladký dárek oběma jubilantkám zajistila maloměřická radnice. Všichni si pak zazpívali společně s panem Vyzinou, který u nás vystupoval poprvé, ale určitě ne naposled. foto 
Dojemná setkání přináší všední život v DDS. Jako třeba když se chirurg Miloslav Klement, klient odlehčovacích služeb, setká v domově s jiným klientem - hudebním skladatelem Evženem Zámečníkem a složí mu upřímnou poklonu za vše, co na hudebním a pedagogickém poli vykonal. foto 
Rozkvetlé záhony narcisů před DDS zvěstují, že jaro už je definitivně tady foto 
Pianista František Kratochvíl a pěvkyně Lenka Malinková uspořádali všem březnovým jubilantům koncert krásných operních a operetních melodií převážně na téma jara. foto 
Besedu paní ředitelky o její plavbě Středozemním mořem doprovodilo promítání mnoha desítek krásných fotografií, které nás přenesly na jih Evropy foto 
Součástí maškarního bálu v DDS, na nějž přijeli i naši přátelé z Villy Martha, byla soutěž, v níž klienti prověřili svoje vědomosti o České republice. Vtipné ceny však dostali i ti, kteří už nějaké znalosti od školních let pozapomněli. foto 
Poprvé nás navštívili "oldboys" populární skupiny Poutníci, aby zpříjemnili únorovým jubilantům oslavu jejich narozenin. Oslava to byla o to slavnostnější, že mezi oslavenci byl i čerstvý laureát Ceny města Brna, hudební skladatel a pedagog Evžen Zámečník. foto 
Dobrá věc se podařila a Nadace ČEZ nám poskytla nadační přípěvek ve výši 80.000 korun na nákup evakuačních podložek. Podložky jsou již na místě a naši klienti i my se můžeme cítit bezpečněji. foto 
 video 
Známé lidové písničky i zábavné historky vyprávěné nářečím přivezl do domova lednovým jubilantům soubor Stará Líšeň. Kytičku dostala i emeritní předsedkyně Betanie Mgr. Pavla Váňová. foto 
Po čase nás navštívil PhDr. Dušan Josef ze stavební fakulty VUT, aby nám předvedl nové přírůstky ve své sbírce významných staveb a pomníků. Znovu prokázal, že zábavným způsobem dokáže vyprávět snad o každé brněnské pamětihodnosti. foto 
Co by to bylo za začátek roku bez návštěvy Tří králů? I letos mudrci z Východu nápadně připomínali pečovatele a sociálního pracovníka DDS. foto 
Pěknou, již mnohaletou lednovou tradicí kulturního programu v DDS je novoroční koncert filharmoniků sdružených v Nostalgia Quartetu. Nejinak tomu bylo i letos. foto 
L. P. 2015
Silvestr v DDS byl již tradičně veselý, tentokrát na lidovou notu. foto 
Plná jídelna obyvatel DDS na Štědrý den společně oslavila Vánoce, jak se sluší a patří - koledami, společnou večeří i dárečky. Děkujeme maloměřické radnici i první náměstkyni primátora Ing. Kláře Liptákové. foto 
Prosincové jubilanty potěšilo vystoupení vynikajícího klavíristy a pedagoga prof. Miloše Schnierera a basbarytonisty Jana Kučery foto 
Předvánoční atmosféru v DDS umocnilo vystoupení Famfulínků ze školky na Proškově náměstí. foto 
Ani letos nevynechal ze svého itineráře Mikuláš se svou družinou návštěvu našeho domova. Sladká odměna potěšila všechny hodné klienty a ti zlobiví svatosvatě čertům slíbili, že se do příště polepší. foto 
Nádherné melodie od baroka do současnosti v podání členky opery brněnského Národního divadla Lenky Malinkové potěšily nejen listopadové jubilanty, ale i ostatní obyvatele DDS. foto 
Navštívila nás milá delegace pracovníků Domova U Spasitele z dalekého Frýdlantu. Rádi jsme jim ukázali obě naše pobytová zařízení. foto 
K pravidelnému pátečnímu programu v našem domově patří pohybová terapie, kterou u nás už několik let provádí instruktorka Katka Hanzlíková ze spolku Bezmezí. Jak to na takové terapii vypadá, si můžete udělat představu na fotkách Hany Němečkové. foto 
Po půlroce nás opět navštívil pan Knos, aby nám povyprávěl o podzimní činnosti myslivců i o problematice přemnožených kanců. Při sledování dokumentu o agresivitě kňourů si někteří klienti oddychli, že se do lesa naštěstí už tak často nedostanou. foto 
Mladí konzervatoristé si k nám přišli vyzkoušet vystoupení před opravdovým publikem. To jejich dovednosti odměnilo potleskem. foto 
Setkání říjnových oslavenců umocnila návštěva starosty, který popřál dvěma obyvatelům DDS k jejich významným životním jubilejím. Při energickém vystoupení pana Klučky "dobili baterky" všichni - jubilanti i ostatní obyvatelé domova. foto 
V rámci Dne otevřených dveří v obou našich zařízeních se k nám přišly podívat zájemkyně, které si vyslechly informace paní ředitelky a prohlédly si alespoň část domova. Možná se s některými z nich časem potkáme, až se stanou obyvatelkami DDS. foto 
Ženský pěvecký sbor při židenickém Sokolu přišel zazpívat zářijovým jubilantů. Lidové písně si nakonec zanotovali všichni dohormady. foto 
Obyvatelé DDS strávili příjemné odpoledne ve stínu lísky na zahradě hrušovanské Villy Martha. Zejména imobilní klienti byli moc rádi, že se díky nízkopodlažnímu autobusu pohodlně dostali na výlet do tak příjemného prostředí. Persovál Villy Martha se ukázal jako vzorný hostitel a tak jsme odjížděli s plnými žaludky a hezkými zážitky. foto 
Na tradiční návštěvu za námi přijela delegace přátel z lipské Diakonie. Kromě rozhovorů o možnostech další spolupráce si němečtí hosté našli čas i na návštěvu našeho hrušovanského domova Villa Martha a prohlídku Mikulova, kde na ně hluboce zapůsobil tamní rozsáhlý židovský hřbitov. foto 
Fundovaný průlet celou historií klavírní literatury nám prakticky předvedl svým osobitým způsobem pianista František Kratochvíl. Potěšil a možná i poučil nejen srpnové jubilanty, ale všechny účastníky tradiční společné narozeninové oslavy. foto 
Tradiční letní výlet klientů DDS do areálu nedaleko Brněnské přehrady se i přes rekordní vedra vyvedl. Pod přístřeškem bylo příjemně a opečené buřty chutnaly všem účastníkům. foto 
Červencoví jubilanti se díky ukázce ohnivého flamenca mohli cítit jak ve žhavém Španělsku. foto 
Začátkem července jsme si už tradičně připomněli výročí otevření našeho domova, letos už jedenácté. Plná jídelna obyvatel DDS i hostů si zavzpomínala na začátky v létě 2004, které někteří klienti osobně pamatují, a s chutí jsme si všichni zazpívali lidové písničky s cimbálovou muzikou. foto 
Konec školního roku jsme vesele oslavili společně s dětmi na Dětském dni v DDS. Disciplíny byly pestré, odměna sladká a legrace si užili ti nejmenší i ti nejstarší. foto 
Bohatá byla "úroda" červnových jubilantů, mezi nimiž byla i dvě kulatá výročí. Nejen oslavenci ale i ostatní obyvatelé si pak zavzpomínali na písně od Osvobozeného divadla po Semafor a společně jsme si zazpívali foto 
Po roce nás navštívili žáci líšeňské základní školy, která se věnuje dětem s autismem, aby nás potěšili svými veselými písničkami i recitací klasiků. Jejich návštěva splnila svůj účel dokonale a prozářila nám zachmuřené páteční dopoledne. foto 
Oslavy květnových jubilantů byly umocněny zejména požehnaným jubileem paní Ludmily N., která si v kruhu svých příbuzných připomněla své 101. narozeniny. Jubilantce i dalším klientům, kteří měli narozeniny v květnu, přišli zahrát příjemné melodie členové Nostalgia kvartetu. foto 
Veselou atmosféru moravských hodů vneslo do ospalého podmračeného květnového odpoledne vystoupení folklorního souboru Sboreček foto 
DDS zažil druhou vernisáž. Tentokrát připravil sociální pracovník Ivan Krajíček výstavu Město a vosk z vlastních obrazů a z fotografií svého kamaráda Martina Kozlovského. Snímky zapomenutých brněnských zákoutí i obrazy vytvořené kapajícím voskem, stejně jako hudební vystoupení studentů konzervatoře obyvatele domova zaujaly a domov získal na nějaký čas novou výzdobu chodby v přízemí. foto 
Děti z MŠ na Proškově náměstí nám přišly předvést roztomilé pásmo říkanek, které secvičily k blížícímu se Svátku matek foto 
Čarodějnice ani letos nevynechaly při své cestě na Petrovy kameny návštěvu DDS a zatancovaly si s námi při cimbálovce foto 
Dubnoví jubilanti si rádi zazpívali s panem Klučkou a tradičně vypouštěným poštovním holubům pošeptali svá přání foto 
Klientky ošetřovatelské jednotky DDS jsou jedny z nejstatečnějších penzistek v ČR a mají rády každého živého tvora foto 
Jarní vystoupení dětí ze souboru Slavíček všechny diváky upřímně nadchlo foto 
Na Velký pátek jsme se sešli v modlitebně k rozjímání nad pašijovou četbou o posledních hodinách Ježíše Krista foto 
Březnovým jubilantům přišli zahrát mladí studenti Emila Machaina z brněnské konzervatoře foto 
Nenechali jsme si ujít vzácnou příležitost ke společnému sledování částečného zatmění Slunce foto 
Se svými zkušenostmi se zázraky všedního dne se přišla svěřit jedna z obyvatelek DDS, paní Pavla D. foto 
Slunečného 17. březnového dne nás navštívila delegace v čele s panem rakouským velvyslancem Dr. Ferdinandem Trauttmansdorffem foto 
Člen obřanského mysliveckého sdružení pan Knos nám v předjaří přišel povyprávět o krásné přírodě v okolí naší městské čtvrti. Svoje vyprávění doprovodil vlastním krátkým filmem o zdejší fauně a odpovídal na zvídavé dotazy klientů. foto 
Jídelna plná obyvatel DDS si se zájmem vyslechla zajímavé vyprávění paní ředitelky o její plavbě po Atlantiku. Někteří z nich následně určitě začali přemýšlet o tom, že by se příště na vlny vypravili taky. foto 
Milým zpestřením dopolední aktivizace a pozdravem blížícího jara se stala návštěva dvoutýdenních kůzlátek, s nimiž se potěšili klienti i personál DDS foto 
Jubilanti, kteří svoje narozeniny oslavovali v únoru, si vyslechli písňový recitál pěvkyně Věry Bakalové a pianisty Františka Kratochvíla foto 
Další nádherným koncertem, který potěšil nejen lednové jubilanty, bylo úchvatné vystoupení absolventů prof. Schnierera foto 
Tradiční novoroční koncert filharmoniků pro letošek zastal Jakub Výborný a Jan Král interpretací skladeb oduševnělé klasické hudby od baroka po romantismus foto 
Tři králové - Kašpar, Melichar a Baltazar - potěšili klienty DDS a vykoledovali si příspěvek na vzdělání naší adoptivní indické dívky Sybily foto 
L. P. 2014
Oslava konce roku 2014 se nesla na vlně populárních melodií, veselé nálady i v duchu exotiky, kterou do našeho domova přinesla břišní tanečnice. Její výkon strhl některé naše kolegy k jejich vlastnímu pojetí orientálního tance. foto 
Každý, kdo si přišel na Štěpápa vyslechnout slavnostní koncert Tria od sv. Jakuba, odcházel spokojený a po poslechu barokních i starších koled vánočně naladěn. foto 
Zaplněná jídelna, slovo k zamyšlení i tradiční štědrovečerní menu podtrhly sváteční atmosféru Vánoc v DDS. A žádný z přítomných nebyl ochuzen o dárek. foto 
K tradicím oslav narozenin prosincových jubilantů patří příjemné vystoupení členů Janáčkovy opery Národního divadla v Brně. Nejinak tomu bylo i letos. foto 
Život přináší nejen události radostné, ale i ty smutné. Když nás v požehnaném věku opustí jedna z nejstarších klientek, která neměla žádné příbuzné, doprovodí ji na poslední cestu kromě přátel i ekumenická pobožnost. foto 
Nádherný kulturní zážitek nám, navzdory nemocem ve svých řadách, připravil pěvecký sbor Boni Discipuli a podtrhl tak současnou slavnostní adventní atmosféru. foto 
Mikuláš se svým tradičním doprovodem zavítali do DDS. Přestože se čerti hodně snažili, zůstal početní stav klientů po jejich odchodu nezměněn. Pro tentokrát. foto 
Listopadové jubilantky, ať už se mohly zúčastnit společné oslavy nebo ne, potěšila kytička. foto 
S velkým zájmem a pro mnoho posluchačů i překvapením jsme vyslechli povídání o sportovních úspěších našeho pana údržbáře. Jistě mnozí klienti netušili, že když si svlékne montérky, jezdí po veteránských světových a evropských lehkoatletických šampionátech. foto 
Říjnových jubilantů nebylo mnoho, přesto si veselé prupovídky pana Klučky a jeho hudební produkci užili všichni klienti, nejen oslavenci. foto 
Při naší návštěvě zoo nám přálo podzimní sluníčko a tak jsme si nejen krmení tygrů, ale i několikahodinový poutavý výklad paní průvodkyně důkladně užili. foto 
Navštívili jsme V Hrušovanech u Brna Villu Martha a když už nám počasí nedovolilo hrát původně plánovaný petanque, vystřihli jsme si alespoň turnaj ve stolním tenisu. Následné bramboráky a domácí sladkosti nám chutnaly, jako bychom za sebou měli minimálně mistrovství světa. foto 
Zářijovým jubilantům zazpívali společně s pianistou Františkem Kratochvílem hromadně všichni obyvatelé DDS. Těm, kterým už vypadlo semtam nějaké slovíčko, pomohlo promítání textů písní na obrazovku. foto 
Pro velký úspěch červencové oslavy se pan Klučka po měsíci vrátil, aby zahrál i jubilantům srpnovým. Opět se to neobešlo bez veselého tance. foto 
Ani letos jsme si nenechali ujít tradiční výpravu do areálu ASKO poblíž Kníniček, při níž jsme si pochutnali na opečených špekáčcích. foto 
Červencoví jubilanti si s chutí zazpívali za doprovodu neúnavného pana Klučky. foto 
Přátelé z hrušovanské Villy Martha nás pozvali na svůj meruňkový festival, při němž jsme pod širým nebem ochutnali sladké ovoce z tamní zahrady v nejrůznějších podobách. Po knedlících jsme se olizovali ještě celou zpáteční cestu do Brna. foto 
Slunečné počasí ozdobilo oslavy 10. výročí otevření DDS. Nechyběly stoly plné občerstvení, které připravily zaměstnankyně Betanie, sladký dar od radnice městské části, zdravice hostů, vzpomínání při promítání, cimbálovka a tradiční vypouštění holubů. Kéž se tady v podobně příjemné přátelské atmosféře potkáme při dalším výročí. foto 
Šťastným se ukázal být nápad pozvat do DDS pěvecké kvarteto 4tetky. Energické vystoupení těchto čtyř mladých žen zpestřilo oslavu jubilantů, kteří oslavovali narozeniny v červnu. foto 
Vystoupení dětí z autistické školy ve Štolcově ulici nás potěšilo, neboť žáci i přes svůj handicap předvedli působivou recitaci a zpěv. foto 
Biolog Martin Vácha z Masarykovy univerzity nám přišel povyprávět o své vědecké misi na Antarktidě. Jeho vyprávění doplněné zajímavými fotografiemi a videi přineslo vítané ochlazení v parných dnech začátku června. foto 
Smíšený pěvecký sbor Boni discipuli předvedl i přes infarktové vedro, které panovalo za okny jídelny, strhující výkon. Děkujeme foto 
Navštívili jsme sídlo Nadace Partnerství, kde jsme si s velkým zájmem vyslechli vyprávění o tom, jak funguje pasivní dům a v tamní krásné Otevřené zahradě jsme si nenechali ujít žádnou z poučných atrakcí. foto 
Atmosféra praskání vinylových desek a prvorepublikové melodie doprovázely květnovou diskotéku na počest všech jubilantů, kteří v tomto měsíci oslavili narozeniny. Chybět nemohli ani tradiční poštovní holubi, kteří si s sebou odnesli všechna pošeptaná přání. foto 
Dubnovým jubilantům přišli zazpívat a rozkošným nářečím povyprávět humorné historky členové souboru Stará Líšeň. Ti si (stejně jako další zájemci z řad obyvatel DDS) nenechali ujít tradiční vypouštění poštovních holubů. foto 
Na konci dubna zahájili v parku tesaři stavbu nového altánu, který zejména v parných dnech poskytne seniorům možnost posezení na lavičce v příjemném stínu v sousedství bublající fontánky. Jsme vděční maloměřické radnici, která stavbu altánu zorganizovala a zaplatila. foto 
Ženský pěvecký sbor při židenickém Sokolu nám přinesl do domova stříbrné kadeře a zkušenost, zatímco děvčata ze Střední zdravotnické školy na Merhautově ulici naopak energii mládí a vlastnoručně vyrobené dárečky foto 
Jubilanti měsíce března oslavovali za tónů ohnivého tanga, které do domova přinesli členové souboru Tango Quartetto ReCampo z královopolské ZUŠ V. Kaprálové foto 
Březnové sluníčko vylákalo na čerstvý vzduch na terasu i méně pohyblivé obyvatele DDS foto 
Odpoledne na téma Egypt jsme strávili s modlitbami egyptských žen k letošnímu Mezinárodnímu dni modliteb a se vzpomínkami naší milé spoluobyvatelky Jindřišky Kohoutkové na její mnohaletý pobyt v této severoafrické zemi foto 
Všem ženám v DDS přišel k jejich mezinárodnímu svátku zazpívat folkórní soubor Sboreček foto 
Docent Dušan Josef nám přivezl ukázat zlomek ze své sbírky modelů brněnských pamětihodností a prokázal, že umí nejen modely konstruovat, ale také o jejich předlohách poutavě vyprávět foto 
Mezi únorovými oslavenci byli i dva jubilanti, kteří se narodili téhož dne před devadesáti léty, což byl důvod k návštěvě paní starostky. Ovšem nejen těmto jubilantům přišla zazpívat písně o jaru a lásce Lenka Malinková. Po zimní přestávce také nechyběli ani poštovní holubi. foto 
Při olympijském odpoledni jsme se dozvěděli zajímavosti z dějin ZOH, zavzpomínali na slavné československé sportovce a v olympijském kvízu prokázali své znalosti. Radost ze zlatých "medailí" byla stejná jako v Soči. foto 
Se zájmem jsme vyslechli vyprávění Zuzany Prudilové o jejích cestách po Izraeli foto 
Korálový bál si užili nejen všechny lednové jubilantky, ale i naši přátelé z hrušovanské Villy Martha, kteří za námi do Brna přijeli, aby si zatancovali a podarovali nás pravou moravskou zabíjačkou foto 
K tradicím života v DDS patří i novoroční koncert Nostalgia quartetu. Stejně tak i letos přišli pánové z Filharmonie Brno, aby nás přenesli do nového roku na vlnách ragtimu a jazzových standardů. foto 
Po půlroce nás opět navštívil úspěšný pěvecký sbor Boni discipuli i s mocnou posilou v podobě slavičího hrdla našeho místopředsedy Vlastimila Břicháčka foto 
Tři králové již tradičně, tentokrát ovšem ve zcela novém složení, navštívili náš domov a zazpívali jeho obyvatelům. Možná ne moc školeně, ale zato od srdce. foto 
L. P. 2013
S veselou myslí a písničkou na rtu jsme se rozloučili se starým rokem a přivítali ten nový foto 
Štědrovečení oběd provázelo zamyšlení paní ředitelky, rozdávání dárků, jímž už tradičně byly nástěnné kalendáře, i rozverné dovádění některých pracovnic DDS foto 
Koncert bývalých absolventů profesora Miloše Schnierera s nádhernými melodiemi Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany se stal krásným dárkem nejen všem prosincovým jubilantům, nýbrž hlavně manželům Jonákovým, kteří s námi všemi oslavili výročí 70 let společné cesty životem foto 
První vernisáží v dějinách DDS byla zahájena výstava fotografických potrétů, které v našem domově pořídila od léta do podzimu dvanáctiletá Vendula Mičová. Nejpovedenější fotografie se pak objeví v kalendáři Betanie na rok 2014. foto 
Mikuláš s čerty a Andělem postupně probral hříšky všech obyvatel DDS. Početní stav klientů zůstal po jejich návštěvě nezměněn, čerti si nakonec nikoho neodnesli. foto 
S pohnutím vyslechli obyvatelé DDS krásný společný koncert pěvkyně Věry Bakalové a brilantního klavíristy Františka Kratochvíla. Na závěr večera si s chutí zazpívali i sami návštěvníci koncertu. foto 
Studenti z Vesny si s námi přišli zazpívat lidové písničky foto 
Nezapomenutelným zážitkem pro nás byl koncert členů Janáčkovy opery Národního divadla Brno. Užili si ho nejen listopadoví jubilanti, jímž byl věnován, ale i všichni obyvatelé DDS. foto 
Mladé studentky houslového oddělení konzervatoře nás přišly ubezpečit, že se není třeba strachovat o budoucnost koncertních pódií foto 
Během předčasných voleb do Poslanecké sněmovny nás navštívila volební komise, aby se i obyvatelé DDS mohli vyjádřit k tomu, jak bude vypadat dolní komora parlamentu foto 
Oslava říjnových jubilantů se nesla v duchu velké oslavenkyně - Československé republiky. Při poslechu prvorepublikových melodií s průvodním slovem diskžokeje Liquid A, pod dohledem TGM a uprostřed trikolor jsme si připomněli 95. výročí jejího vzniku foto 
Den otevřených dveří si nenechali ujít zájemci, kteří se seznámili s historií domova, zhlédli činnost rukodělného kroužku a prošli si objekt DDS foto 
Ani v září nechyběla v domově oslava jubilantů. Tak hodně zdraví a pohody! foto 
Zahájili jsme spolupráci s o. s. Bezmezí, které k nám vyslalo na hodinu pohybové terapie sympatickou instruktorku Katku foto 
Jeli jsme navštívit naše přátele do hrušovanské Villy Martha, kde strávili velmi příjemné odpoledne foto 
V rámci předvolební kampaně zavítala do našeho domova delegace hnutí ANO vedená Andrejem Babišem. Ten stejně jako Martin Stropnický a Pavel Telička ochotně odpovídali na dotazy obyvatel DDS. foto 
V domově zahájila dvanáctiletá fotografka Vendulka Mičová fotografování cyklu portrétů našich klientů foto 
Je čas radosti, čas smutku - obojí jsme v měsíci srpnu v domově zažili. Radost při oslavě srpnových jubilantů...  foto 
... smutek při posledním rozloučení s našimi spolubydlícími foto 
Ač se to může zdát neuvěřitelné, v polovině července už uplynulo devět let od chvíle, kdy náš domov přijal první obyvatele. Rádi jsme si toto výročí připomněli. foto 
Ani velká vedra nám nemohla zabránit v tom, abychom společně s jubilanty narozenými v měsíci červenci neoslavili jejich výročí foto 
I červnoví jubilanti měli to privilegium, že si mohli vypustit poštovního holuba se svým přáním. foto 
Povyražením pro obyvatele DDS byla instalace solárních panelů na jižní střechu objektu. Od jejich zapojení, které se uskutečnilo díky dotaci od Fondu životního prostředí, si slibujeme nižší faktury za dodávky plynu. foto 
První diskotéka vedená nefalšovaným diskžokejem Liquidem A přinesla do DDS nejen květnovým jubilantům spoustu melodií, při nichž se dalo dobře bavit i vzpomínat foto 
Děti z líšeňské Křesťanské školy Jana Husa přišly poblahopřát všem maminkám, babičkám a prababičkám ke Svátku matek foto 
Před svým uměleckým turné do Itálie nás profesionálním výkonem potěšil smíšený pěvecký sbor Boni Discipuli foto 
S velkou chutí jsme si zazpívali společně se studenty střední zdravotnické školy, kteří nám připravili Jarní zpívání foto 
Svépomocí jsme zrekonstruovali pokoj pro krátkodobé pobyty, kde najdou pohodlné ubytování klienti, jejichž pečující příbuzní musí například na zákrok do nemocnice nebo jedou na dovolenou. V pokoji je vlastní WC, sprcha, kuchyňka, elektrická polohovací postel a televizor. foto 
Letošní veselou oslavu pálení čarodějnic, která se odehrávala pod širým nebem, navštívily bosorky začarované do podoby holubů, kozy a muly foto 
Dubnových jubilantů nebylo mnoho, o to důkladněji své narozeniny společně s ostatními obyvateli DDS oslavili foto 
Navštívili nás přátelé z pražské diecéze Cirkve československé husitské a z radnice v Kostelci nad Labem, aby si prohlédli náš domov a seznámili se s jeho chodem foto 
Březnoví jubilanti si užili koncert, který pro ně připravili dva neúnavní Františci - Kratochvíl a Bartl foto 
Obyvatelé DDS na velkoplošné projekci sledovali s velkým zájmem inauguraci nového českého prezidenta Miloše Zemana foto 
Kloboukový bál, na němž nás navštívili i přátelé z hrušovanské Villy Martha, byl příležitostí k předvedení vlastnoručně vyrobených pokrývek hlavy i poblahopřání únorovým jubilantům foto 
Početným lednovým jubilantům, mezi nimiž byla i naše paní předsedkyně, přišli zazpívat sólisté souboru opery Národního divadla Brno foto 
Děti z dramaticko-filmového kroužku při židenickém Chrámu Spasitele nám sehrály hru Cestování za hvězdou o klasickém putování Tří králů v moderních kulisách foto 
Důstojný start do nového roku obstarali svým vystoupením pánové z Nostalgia Quartetu foto 
L. P. 2012
Konec roku jsme již tradičně slavili hudbou, zpěvem a veselou náladou. foto 
Štědrovečerní oběd doprovodilo zamyšlení s biblickým čtením.  foto 
Prosincové jubilanty přišel z JAMU potěšit profesor Schnierer se svými talentovanými žáky, kteří zazpívali svižnou směs operních, operetních melodií i evergreenů. foto 
Paní Anně Valentové, jež v prosinci slaví velevýznamné životní jubileum, přišla pogratulovat kromě rodiny a pracovníků DDS i starostka městské části Maloměřice a Obřany Klára Liptáková foto 
Smutný byl pohled na práci dělníků, kteří museli kvůli špatnému stavu pokácet stoleté kaštany v parčíku. Budeme vzpomínat na krásná letní odpoledne, která trávili obyvatelé DDS v jejich stínu. foto 
Mikuláš se svou družinou důkladně prověřil všechny hříchy klientů i pracovníků DDS a čerti si tentokrát nikoho s sebou do pekla neodnesli foto 
Na první hodině pohybové muzikoterapie se všichni přítomní řádně rozpohybovali foto 
Zavítali mezi nás mladí konzervatoristé, kteří si vyzkoušeli koncertování před publikem a navíc potěšili posluchače foto 
Odpoledne věnované jubilantům měsíce listopadu se mohla zúčastnit jen jedna oslavenkyně, na dobré náladě to však ostatním neubralo foto 
Poprvé jsme vyzkoušeli nové zatemnění jídelny při promítání snímků Zuzany Prudilové z její cesty po Izraeli. foto 
Říjnoví jubilanti mezi sebou tentokrát měli jednu velice vitální oslavenkyni s hodně kulatým výročím. Moc jí všichni blahopřejeme. foto 
Návštěvníci Dne otevřených dveří mohli vidět činorodou pohodu při výtvarném kroužku i prohlédnout si celý objekt DDS foto 
Příjemná hudba, chutné občerstvení, tanec a tradiční vypouštění poštovních holubů - to byla oslava jubilantů z měsíce září foto 
Výprava za zvířátky do zoologické zahrady byla velmi milá foto 
Hezké odpoledne jsme prožili na zahradě Villy Martha v Hrušovanech u Brna foto 
Dárkem pro srpnové jubilanty byl krásný koncert operních umělců foto 
Z letních výletů do kníničského areálu se už stala hezká tradice, které má v našem domově spoustu příznivců. Letos opět nechyběly špekáčky, které v přírodě obzvláště chutnaly. foto 
Po společném narozeninovém setkání červencových rodáků si mohli oslavenci vlastnoručně vypustit poštovní holuby.  foto 
Osmé výročí DDS si obyvatelé připomněli malou oslavou, při níž mohli zavzpomínat nad alby a zazpívat si lidové písničky s cimbálovkou foto 
V červnu jsme uvítali v našem domově skupinu sester z protestanských církví v Německu a Polsku foto 
Letní sluníčko zve do parku i obyvatele domova foto 
Krásným koncertem členů Janáčkovy opery jsme udělali radost nejen narozeným v měsíci červnu, ale i všem přítomným. Nakonec oslavenci si mohli vypustit poštovní holuby.  foto 
Pracovní návštěva Diakonie Lipsko byla zajímavá pro obě strany foto 
Jubilantům měsíce dubna přišly popřát i čarodějnice foto 
Plné auditorium ani nedutalo, když poslouchalo poutavé vyprávění paní předsedkyně Pavly Váňové o jejím putování po Africe, doplněné promítáním foto 
Potěšil nás koncert konzervatoristek, které se chystají letos maturovat. A prokázaly, že ze zkoušky dospělosti strach mít nemusí. foto 
Ve výtvarném a rukodělném kroužku se každé dva týdny scházejí naši tvořiví klienti. foto 
Zavítali jsme do Haus Elisabeth v dolnorakouském Zisterdorfu načerpat zkušenosti a inspiraci foto 
Společně s oslavenci, kteří se narodili první jarní měsíc, jsme si připomněli jejich narozeniny foto 
Jarní sluníčko vylákalo obyvatele na terasu DDS, kde si společně v kroužku zazpívali foto 
Valná hromada o. s. Betanie - křesťanská pomoc, kterou si nenechala ujít většina jeho členů, schválila výroční zprávu za rok 2011 i účetní závěrku sdružení. foto 
"Kdo ses v únoru narodil..."  foto 
Čas masopustů jsme si v domově připomněli maškarním bálem  foto 
V lednu jsme slavili se všemi narozenými v tomto měsíci a hlavně s paní Kulheimovou, která v neskutečné kondici slavila narozeniny již po sté!  foto 
Radost nám udělalo divadelní vystoupení dětí z židenického biblického kroužku  foto 
My tři králové jdeme k vám.....  foto 
Novoroční koncert se v domově konal již posedmé  foto 
L. P. 2011
Na Silvestra jsme si zazpívali s cimbálovou muzikou MORAVA  foto 
Na Štědrý den jsme poobědvali společně  foto 
Na oslavu prosincových jubilantů přišel zahrát prof. Schnierer se svou žačkou  foto 
Jako každý rok, přišel i letos do našeho domova Mikuláš se svým doprovodem  foto 
Oslavencům měsíce listopadu přišel zahrát p. Klučka  foto 
Vše nejlepší jubilantům měsíce září a října!  foto 
Jubilantům měsíce srpna přišla opět zahrát cimbálová muzika RATHAN  foto 
Při výletě na přehradu jsme si opět užili krásného počasí a opékaných špekáčků  foto 
Na oslavách červencových jubilantů jsme si i zatančili  foto 
Oslavu sedmého výročí otevření DDS nám svým vystoupením pod širým nebem zpříjemnili mladí hudebníci z nizozemského souboru Haydn Jeugd Strijkorkest.  foto 
Jubilantům přišla v květnu zahrát cimbálová muzika Morava.  foto 
Čarodějnice přinesly do domova veselí, radost a dobrou pohodu.  foto 
Bohaté byly oslavy aprílových jubilantů.  foto 
Na Velký Pátek jsme v modlitebně četli pašije podle Matouše.  foto 
Březnovým jubilantům přišla popřát předsedkyně správní rady Betanie.  foto 
Uzavření dohody o spolupráci s klubem Parkinson Brno  foto 
Tradiční maškarní bál ani letos nikoho nezklamal  foto 
Hezky koncert nám připravil prof. Schnierer se svými žáky  foto 
Rodina Košíkova přišla do domova zahrát lednovým jubilantům  foto 
My Tři králové jdeme k vám  foto 
Novoroční koncert tradičně patřil kvartetu NOSTALGIE, složeném ze členů Filhramonie Brno.  foto 
L. P. 2010
Vesele jsme přivítali Nový rok 2011  foto 
Společně jsme v DDS na Štědrý den povečeřeli  foto 
Poslední adventní koncert v roce 2010 nám nabídlo "Trio od Jakuba"  foto 
Slavnostní byla atmosféra při oslavě prosincových jubilantů. Zpívat nám přišli členové Janáčkovy opery  foto 
Opět po roce nás na Borkách navštívil Mikuláš s andělem a čerty  foto 
Pěkné narozeniny jsme popřáli všem jubilantům z měsíce listopadu  foto 
Jubilanty měsíce října přišli pozdravit i přátelé z Lipska  foto 
V úterý 5. října se konal v DDS "Den otevřených dveří", jehož součástí byla ukázka terapeutická práce našich obyvatel v tzv."Dílničce", promítání filnů z činnosti BETANIE a prohlídka domova.  foto 
Podzimní sluníčko přišlo pozdravit jubilanty měsíce září  foto 
Krásné zářijové odpoledne si užili senioři z domova v Brně-Maloměřicích na zahradě Villy Martha v Hrušovanech  foto 
Velkému zájmu se těšila beseda s prof. MUDr. Jiřím Vorlíčkem, CSc., ředitelem Masarykova onkologického ústavu v Brně  foto 
Oslav jubilantů měsíce srpna se účastnila pouze jedna klientka, ale to nám na náladě neubralo.  foto 
Jako každý rok, i letos se velkému zájmu se těšil výlet na přehradu.  foto 
Příjemný chládek v jídelně umožnil i v tropický den oslavit narozeniny červencových jubilantů.  foto 
Oslava šestého výročí otevření Domu důstojného stáří byla plná sluníčka, pohody a muziky, o kterou se postarala cimbálová muzika RATHAN.  foto 
Před prázdninami se s námi přišel rozloučit soubor BONI DISCIPULI . Děkujeme za krásný podvečer.  foto 
Nádherný koncert posluchačů JAMU potěšil nejen všechny narozené v měsíci červnu, ale i ostatní obyvatele domova  foto 
Na jubilanty byl měsíc květen chudší, ale o to více jsme je oslavili  foto 
Veselou oslavu svátku čarodějnic doprovázelo duo M+M  foto 
Mezi jubilanty měsíce dubna byla i paní Julinka, která oslavila nádherné devadesátiny  foto 
Jarní sluníčko provázelo oslavu březnových jubilantů  foto 
Únorovým jubilantům jsme popřáli na společenském plese  foto 
Lednoví jubilanti si zazpívali a zatančili s panem Klučkou  foto 
My tři králové jdeme k vám...  foto 
Tradiční novoroční koncert nám přineslo kvarteto NOSTALGIE  foto 
L. P. 2009
Rozloučení se starým rokem se v domově koná vždy s harmonikou a dobrou náladou  foto 
Nádherný koncert členů Janáčkovy opery v Brně, přinesl radost nejen jubilantům měsíc prosince, ale i všem obyvatelům domova  foto 
Již šestým rokem k nám do domova přichází Mikuláš se svým doprovodem. A vždy je to důvod k radosti.  foto 
Slavnostní vstup do adventu 2009 nám zprostředkoval krásný koncert absolventů konzervatoře.  foto 
K dobré náladě všem oslavencům měsíce listopadu zahrál a zazpíval pan Vaňura  foto 
Ani v měsíci říjnu jsme nezapomněli na jubilanty  foto 
Ať žijí všichni spolubydlící, i narození v měsíci září!  foto 
Radostné byly křtiny, které se v domově konaly 20. září  foto 
Podzimní rekondiční pobyt v Zubří nás potěšil nejen sluníčkem, ale i bohatou úrodou hub  foto 
Se srpnovými jubilanty si zazpívali i ostatní  foto 
Již druhý měsíc probíhají v našem domově kurzy arteterapie. A je o ně velký zájem  foto 
V pátek 14. srpna jsme využili pozvání k prohlídce tzv. "vládní" vily rodiny Stiassny v Pisárkách  foto 
Rádi jsme si zopakovali výlet do sportovního areálu Kníničky  foto 
Hezké červencové odpoledne jsme pozvali naše seniory do "Kavárničky pod kaštany"  foto 
Celý červenec byl plný oslav - tentokráte jsme přáli všem, kteří se v tomto měsíci narodili  foto 
S velkým zájmem se setkala oslava 5. výroční otevření Domu důstojného stáří. Přišli i vzácní hosté.  foto 
Mezi červnové jubilanty patří i naše milá paní ředitelka  foto 
Milá byla návštěva domova delegací města Lipska, v čele s jeho primátorem  foto 
Hezké odpoledne jsme strávili na naší zahradě s pěveckým sborem Boni Discipuli z Maloměřic  foto 
Oslava narozenin v měsíci květnu byla jako vždy veselá. Zahrát a zazpívat nám přišel pan Vaňura.  foto 
Jarní rekondiční pobyt v Luhačovicích se vydařil. I počasí nám přálo.  foto 
Ve čtvrtek, 30.dubna si čarodějnice nenechaly ujít tradiční slet v našem parku. A že jich letos bylo!!!  foto 
Dechový kvintet žáků konzervatoře zpříjemnil seniorům dubnové odpoledne  foto 
Smutné bylo rozloučení s nejmladší obyvatelkou DDS - Mgr. Hankou Pruškovou v naší modlitebně  foto 
Oslavencům měsíce dubna přišel zahrát a zazpívat p. Klučka. A všechny roztančil..  foto 
I letos na Velký Pátek jsme se aktivně zúčastnili čtení Písma  foto 
Na Zelený čtvrtek k nám přišly opět děti z domova. Po krasném pásmu říkadel,dostaly zaslouženou pomlázku.  foto 
Sportovní odpoledne 23.3. v jídelně bylo plné soutěží a smíchu  foto 
Koncem března uspořádali členové orchestru Janáčkova divadla - pí. Bezdičková a p. Holub, doc. Král z JAMU a MUDr. Hrbáček v domově koncert vážné hudby. Moc se nám líbil!  foto 
Zajímavý byl pro zájemce výlet do dávného Egypta prostřednictvím výstavy TUTANCHAMON a jeho doba  foto 
Radost nám do domova přinesli studenti konzervatoře se svým učitelem.  foto 
I když v měsíci březnu slavil narozeniny pouze jeden jubilant, byly oslavy hodně veselé  foto 
Krásné bylo odpoledne se členy Janáčkovy opery. Na závěr koncertu jsme popřáíli všem narozeným v měsíci únoru.  foto 
V domově se setkáváme i při smutných příležitostech, jako byl v pátek 6. 2. pohřeb bratra Hamříka  foto 
1. reprezentační ples měl v našem domově velký ohlas, kdo mohl, ten tančil  foto 
Všem oslavencům, včetně předsedkyně správní rady, kteří se narodili v měsíci lednu, přišel zahrát s zazpívat p. Klučky s p. Čapkou. Sestřičky si při této příležitosti pořídily nové kroje.  foto 
My tři králové jdeme k vám  foto 
Na tradičním novoročním koncertě nám zahrál Nostalgia kvartet, složený ze členů brněnské filharmonie  foto 
rok 2008
Veselé bylo rozloučení s rokem 2008, doprovázené harmonikou Anežky Fojtů  foto 
Vánoční koncert sboru CČSH v domově  foto 
Na vánoční besídku členů BETANIE přišly zazpívat i děti z dětského domova  foto 
Jubilantům měsíce prosince přišel zahrát a zazpívat pan Klučka s panem Čapkem  foto 
I pracovníci BETANIE si před vánocemi našli chvilku na společné povídání a vzájemné obdarování  foto 
Hodně radosti do domova přinesl Mikuláš se svým doprovodem a neposlušnými čertíky  foto 
Radost i v podzimním čase do domova přinesla tzv. kontaktní zvířátka ze ZOO Brno  foto 
K jubilantům měsíce listopadu patří i naše hlavní sestra. Všem jsme popřáli hodně zdraví, pohody a Božího požehnání.  foto 
Podzimní návštěvy Lipska se zúčastnila početná delegace BETANIE. Hostitelé z Evangelické Diakonie nám ukázali několik svých zařízení a ochotně nám předávali své zkušenosti.  foto 
Velmi zajímavá a podnětná byla návštěva Ing. Zdeňka Škromacha, místopředsedy ČSSD, v domově.  foto 
Hezké odpoledne jsme prožili se souborem "Stará Líšeň"  foto 
Již druhý rok se účastníme česko-německého projektu KAFKA a těší nás, že se stážistky k nám vracejí.  foto 
Skutečně veselo bylo při oslavách jubilantů v měsíci říjnu.  foto 
Oslavencům měsíce září zahrál a zazpíva nejen p. Vaňura, ale popřát přišel i p. Dieter Pampus z Diakonie Lipsko.  foto 
Vzpomínka na hezky strávené zářijové odpoledne při "Pohádce o řepě" a s jednohubkami, tentokráte připravenými klienty.  foto 
Krásné babí léto jsme prožili začátkem září při rekondičním pobytu na Holenském dvoře v jižních Čechách. foto 
Společně se srpnovými jubilanty si zazpívali všichni foto 
Tradiční letní výlet byl tentokrát na nedaleké hřiště, kde byl pro nás připraven táborák, špekáčky. Zahrát nám přišla i místní trampská skupina. foto 
S velkým zájmem jsme jeli na výstavu obdivovat dílo Leonarda da Vinci foto 
Při 4. výročí otevření domova jsme prožili krásné odpoledne se vzácnými hosty, veselými piráty a mořskou pannou. foto 
Červencovým jubilantům přišel zazpívat i náš pěvecký kroužek. foto 
Rekondiční pobyt v Zubří se vydařil po všech stránkách. Určitě se sem podíváme i příští rok. foto 
K červnovým jubilantům patřila i naše paní ředitelka foto 
U příležitosti oslav květnových jubilantů, jsme uspořádali v domově tanečná soutěž. Nedostatek tanečníků nahradil náš šikovný personál, který nenechal zahálet ani "vozíčkáře". foto 
Již třetí křtiny se uskutečnily v modlitebně našeho domova. Příjemná byla i následná oslava na terase DDS. foto 
I letos se 30. dubna objevily v našem parku čarodějnice. A bylo veselo... foto 
Další inspiraci jsme hledali na Dnu otevřených dveří v Ústavu pro nevidomé v Chrlicích. foto 
Pohodu v parku nám zpříjemnilo nejen dubnové sluníčko, ale hlavně dr. Flodrová se svými pověstmi o Brně a čarodějnicích foto 
Zajímavá beseda byla s hostem ze "Země vycházejícícho slunce" - z Japonska foto 
Dubnovým jubilantům přišli přát "vojáci mírových sil" alias naše sestřičky foto 
V měsíci březnu jsme přivítali přátele z Diakonie Lipsko. Program byl bohatý, mimo jiné jsme společně navštívil i Židovské město v Boskovicích. foto 
Velikonoce letos přišly velmi brzy, ale my jsem na ně byli v domově připraveni. Nezapomněli jsme ani na jubilanty měsíce března. foto 
Valná hromada Betanie se letos poprvé konala v Maloměřicích, v zasedací místnosti ÚMČ. Účast byla hojná.  foto 
V měsíci únoru jsme všem oslavencům připravili Plyšákový bál foto 
Porada nového vedení Betanie - křesťanská pomoc foto 
V měsíci únoru nás navštívila i rodina Košíkova s novým pásmem. Jako vždy, moc se líbili. foto 
První koncert v roce 2008 patřil NOSTALGIE KVARTETU, které přišlo zahrát všem narozeným v lednu. foto 
I v roce 2008 zavítali do našeho domova Tři králové foto 

Archiv starších aktualit