Dům důstojného stáří


2004
dds-pohled_2013.jpg, 52kB
2013
dds-pohled_2018.jpg, 27kB
2018
dds-pohled_2024a.jpg, 43kB
2024
Dům důstojného stáří v brněnských Maloměřicích postavila a od roku 2004 provozuje nestátní nezisková organizace Betanie - křesťanská pomoc.

Dům je navržen bezbariérově a je přizpůsoben individuálním potřebám obyvatel, kteří zde na jedné straně mají své vlastní soukromí, na druhou stranu však nejsou izolováni. Dům umožňuje propojení života seniorů s veřejností. Z jedné strany navazuje na menší park s fontánkou a altánem. Výhodou je také dobré spojení městskou hromadnou dopravou i nedalekým nákupní centrem. Oblíbené klienty jsou malebné procházky kolem řeky Svitavy či po Cacovickém ostrově. K dispozici je dodávka s rampou pro převoz i sedících imobilních klientů.

Vlastní kapacita objektu je 75 míst, většina lůžek je v režimu tzv. ošetřovatelské jednotky ve dvou a třílůžkových pokojích. Ostatní ubytování je v jednolůžkových samostatných bytových jednotkách ve vyšších patrech objektu.

Společné prostory – ekumenická modlitebna, jídelna - řešena jako víceúčelový společenský sál, dále místnost pro zájmovou činnost. Fotografie ze života DDS si můžete prohlédnout na stránce aktualit DDS.
V objektu je celodenně je zajištěna nepřetržitá péče zdravotních sester i pečovatelek (24/7), pravidelné návštěvy praktického lékaře i specialistů. V DDS mají senioři možnost rozvíjet své zájmy, zapojovat se do společenských a sociálních akcí, zachovat si smysluplnost života. Mohou si být jisti, že o ně bude v nemoci postaráno a že nezůstanou opuštěni ani v posledních chvílích svého života. Proto se snažíme v případě terminálního stádia minimalizovat převozy klientů do nemocnic. S podporou mobilního hospicu praktikujeme přístup paliativní péče.

Kolik pobyt v DDS stojí?

 1 os./den
od 1. 1. 2024
ubytování305,-
celodenní stravování255,-
z toho:
snídaně
oběd
svačina
večeře

  55,-
115,-
  25,-
  60,-

Jak se stát obyvatelem DDS?

O umístění v našem Domě je značný zájem, tiskopisy přihlášek je možné vyzvednout:

Kde se DDS nachází?

Dům se nachází v Brně–Maloměřicích na ulici Borky 7, za budovou Úřadu městské části Maloměřice–Obřany.